Sierpniowa odsłona lata w Browarach Warszawskich. W kinie plenerowym "C'mon C'mon" z Joaquinem Phoenixem i "Wonder Woman" z Gal Gadot, muzycznie zaś każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie hip-hop połączony z gospel, jazz i najsłynniejszy Walijczyk w Polsce - John Porter.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bywalcy Browarów Warszawskich już wiedzą, że w wakacje każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przez ostatnie letnie tygodnie nowoczesna strefa gastronomiczna w tym nowym kompleksie tętni śmiechem, sztuką i relaksem. - Prężnie działamy do 4 września ze wszystkimi letnimi atrakcjami w Browarach Warszawskich, ale już widzimy, że ogromną popularnością cieszy się kino letnie, gdzie z seansu na seans brakuje nam leżaków - mówi Natalia Juszczak, specjalistka ds. marketingu Browarów Warszawskich. 

Dodaje, że tłumy warszawiaków przyciągają na Wolę koncerty, poniedziałkowy stand-up oraz środowe spektakle improwizowane. Jak w najbliższych dniach wygląda harmonogram Lata w Browarach Warszawskich?

Muzyczne Browary. Pop, gospel i rock

W piątek, 12 sierpnia gwiazdą wieczoru w Browarach Warszawskich będzie zambijsko-brytyjski wokalista Mulimba. O godz. 20 na Dziedzińcu Laboratorium warszawiacy mogą spodziewać się bitów gospel inspirowanych Kanye Westem, przeplatanych dźwiękami electro w stylu Daft Punk. W sobotę, 13 sierpnia muzyczna scena będzie idealna dla fanów popu. Wtedy też dla publiczności zaśpiewa mieszkająca w Londynie Polka Sonia Stein. Artystka wystąpiła też w polskim filmie „Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", który zdobył Złote Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także siedem nominacji do Orłów - polskich nagród filmowych. W niedzielę, 14 sierpnia letnia scena należy do rocka i bluesa, bo po raz kolejny usłyszymy Jagodę Kret. 

W drugiej połowie sierpnia wystąpią również znani publiczności Browarów Warszawskich Alina Łapińska i Daniel Peszka, którzy odnoszą sukcesy na konkursach oraz koncertują wspólnie w bardzo różnorodnych przestrzeniach. Często sięgają po repertuar kompozytorów hiszpańskich i latynoamerykańskich. Ich koncert zaplanowany jest na poniedziałek, 16 sierpnia o godz. 20. Kolejny koncert zaplanowano tradycyjnie w czwartek (18 sierpnia), a tym razem wystąpi jazzowy duet Kamil Piotrowicz i Piotr Chęcki. 19 sierpnia na letniej scenie na Dziedzińcu Laboratorium wystąpi Faustyna Maciejczuk, która na co dzień chętnie sięga po muzykę lat 80. i 90. W sobotę, 20 sierpnia Łukasz Lach zagra piosenki Boba Dylana, ale gwiazdą sierpniowych koncertów będzie zdecydowanie Walijczyk mieszkający od lat 70. w Polsce - John Porter. 

Lato 2022 w Browarach Warszawskich
Lato 2022 w Browarach Warszawskich  fot. Browary Warszawskie

Letnie kino w Browarach Warszawskich

Plenerowe kino, na którym wręcz brakuje momentami miejsc, może tym razem zaskoczyć widzów. Dotychczas w Browarach Warszawskich pełno było filmów akcji i superbohaterów, w niedzielę, 14 sierpnia w programie kameralny komediodramat "C'mon C'mon" Mike'a Millsa z Joaquinem Phoenixem w głównej roli. Według krytyków filmowych to film nie tylko o rodzicielstwie, ale też służący refleksji, jaki świat pozostawimy naszym dzieciom. 

W środę, 17 sierpnia powrót do superbohaterów z filmem "Wonder Woman", w którą wcieliła się Gal Gadot. Nagradzany był m.in. za najlepszą ekipę kaskaderską, najlepszą scenę walki, scenografię czy kostiumy. W niedzielę, 21 sierpnia publiczność zobaczy dramat psychologiczny z 2021 r. "Córka"

Lato w Browarach Warszawskich 

Nie samą muzyką i kinem wypełniony jest harmonogram Lata w Browarach Warszawskich. Na gości czekają m.in. sobotni serwis rowerowy dla wszystkich czy joga na trawie. W każdą sobotę i niedzielę o godz. 11 można rozprostować kości podczas sesji jogi organizowanych przez instruktorki jogi z klubu Calypso. 

Sobota i niedziela to także czas na atrakcje dla najmłodszych. W Ogrodzie Centralnym Browarów będą się odbywać warsztaty z upcyclingu, podczas których dzieci dowiedzą się, co to znaczy być eko. W niedzielę Roboty i Spółka prowadzą zajęcia, na których będzie można puścić wodze fantazji i stworzyć rysunek 3D na podobraziu z elastycznej folii. - Weekendy zdecydowanie należą do dzieciaków. Warsztaty z Przerób-my czy Robotami i Spółką okazały się strzałem w dziesiątkę. W czasie, gdy dzieci aktywnie spędzają u nas czas – rodzice mogą odetchnąć podczas zajęć z jogi na świeżym powietrzu czy skorzystać z naszego serwisu rowerowego - mówi Juszczak. 

Więcej informacji o programie Lata w Browarach Warszawskich na stronie www.browarywarszawskie.com.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem