Jak na razie największa przyznana przez sąd kwota zadośćuczynienia to 15 tys. zł dla zatrzymanej Angeliki Domańskiej, która jak mówi, pozbawiona leków umierała na komisariacie. Kobieta nie dostała pieniędzy, bo od decyzji sądu odwołują się prokuratura i policja, które chcą radykalnie obniżyć kwotę. Nie tylko w jej przypadku, w innych również.

Angelika Domańska nie ukrywa, że 7 sierpnia 2020 r. brała udział w proteście w obronie aktywistki Margot. Blokowała radiowóz, szarpała się z policją, skandowała: "Jesteśmy ludźmi, nie ideologią". Miała na sobie tęczową chustkę, ale do domu wróciła z 6-metrową tęczową flagą. To właśnie z nią pozuje na zdjęciu ilustrującym ten tekst. - To nie moja flaga, ale nie potrafię znaleźć właściciela. Jeśli to czyta, proszę się do mnie zgłosić, oddam - zapewnia. Ale zanim wróciła do domu - do wówczas 15-letniej córki i 2-letniego syna, myślała, że umrze na komisariacie. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W tekście nie ma opisane czy osoba odpowiedzialna za wydanie tak skandalicznego polecenia poniosła odpowiedzialność . Czy dziennikarze mogli by to sprawdzić ?
  @105
  Osoba dostała zapewne resortową nagrodę za sprawną pacyfikację.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @Vito(ld)60
  i awans
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @105
  Nie dowiedzą. Żaden komendant się nie podłoży. Oczywiście, że rozkaz przyszedł z góry. Pewnie od komendanta głównego policji, a ten odebrał telefon od jednego z pryncypałów Kaczyńskiego, na 99% szefa MSWiA przestępcy Kamińskiego.
  Skoro przestępca rządzi Policją, to raczej trudno spodziewać się czegokolwiek dobrego od formacji siłowej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jak widać policja i prokuratura nisko wycenia bezprawne pozbawienie wolności, bicie i szykany. 100-300 złotych. Pewnie ci policjanci za sam udział w akcji dostali wyższe wynagrodzenie i premie.
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  Każde kolejne odszkodowanie powinno być znacznie wyższe za recydywę.
  już oceniałe(a)ś
  25
  1
  Milicjantów, którzy w czasie tej akcji składali dowody wierności partii, zamknąć na 24 w wieloosobowej celi z recydywą. A potem ich traumy wycenić na 100 zł .

  Taką mam koncepcję
  już oceniałe(a)ś
  24
  2
  Odszkodowania jak najbardziej się należą, ale wypłacać je powinni sprawcy tych nielegalnych zatrzymań i przekroczeń prawa.
  @szczepan7689
  Czyli kto szef stołecznej policji, Kamiński z Wąsikiem? Kaczyński? Błaszczak?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @carlfrost
  Kulsony ze swoich premii za bandytyzm
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @szczepan7689
  I jak najbardziej mogą. Co prawda tylko do wysokości 3 miesięcznych pensji, ale jeśli pozbierać przewiny, kulson jeden z drugim zacząłby przymierać głodem. I od razu inaczej by szczekali
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Po co było likwidować Milicję Obywatelską ?.
  @pako1111
  To nie likwidacja jak pokazują ostatnie lata to tylko rebranding
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Dla prymitywa pozbawionego wrażliwości niesłuszne zatrzymanie nie jest przecież podstawą do odszkodowania. Bo za co? Za nocleg na komisariacie? A co za różnica, gdzie ktoś śpi? Przecież spał za darmo.
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  Cirka z Szymczykiem, czy jak mu tam, powinni bulić. A prawda jest taka że żadna następna władza policji nie ruszy, - bo to bijące serce każdej partii jest. Moczar czy Cyrankiewicz, a może Kaczyński
  już oceniałe(a)ś
  11
  0