- Niewłaściwe traktowanie osób z niepełnosprawnością intelektualną, przechodzące w przemoc, jest w Polsce powszechne i można je nazwać systemowym - alarmują specjaliści z porozumienia Autyzm-Polska. Proponują, żeby tworzyć dla nich małe wspólnoty domowe.

– O tym, co się działo w Jordanowie, dowiedzieliśmy się dlatego, że dzieci zaczęły mówić. Wielu z naszych podopiecznych nie byłoby jednak w stanie opowiedzieć o traumie – mówił mecenas Maria Jankowska, rzecznik praw osób z autyzmem przy Fundacji „Synapsis".

DPS w Jordanowie i zamykanie dzieci w klatkach. „To wierzchołek góry lodowej"

Podczas konferencji zorganizowanej przez porozumienie 30 organizacji działających na rzecz osób w spektrum autyzmu mecenas Jankowska poruszyła problem dorosłych osób, które wymagają całodobowej opieki.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Opieka to biznes, na którym świetnie zarabia kościół: przymusowa praca zniewolonych mentalnie kobiet poddawanych nieustannemu praniu mózgów i do kompletu bezradność podopiecznych, niezdolnych do protestu czy skargi. Niewiele miejsc tak bardzo potrzebuje szklanych ścian jak miejsca pobytu różnorodnych niepełnosprawnych.
już oceniałe(a)ś
5
0
Czy kobiety, które zrezygnowały z życia rodzinnego i własnych dzieci mogą być właściwymi opiekunami niepełnosprawnych? Co na to psycholodzy?
już oceniałe(a)ś
0
0