Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Debata "Zawsze po drodze. Przyszłość komunikacji miejskiej w Warszawie" w środę, 18 maja, o godz. 11. Czytelnicy "Stołecznej" i serwisu Warszawa.wyborcza.pl będą się mogli dowiedzieć z pierwszej ręki o nowych fragmentach metra i terminach ich otwarcia, związanych z tym zmianach tras autobusów, rekordowej od lat liczbie odcinków tramwajowych, które mamy obecnie w budowie. Porozmawiamy też o dostawach taboru, który odbierają wszyscy miejscy przewoźnicy.

W dalszej części debaty zastanowimy się, czym przekonać warszawiaków do transportu publicznego. W niedawnym sondażu na zlecenie "Wyborczej" wskazywali na pierwszym miejscu atrakcyjną częstotliwość kursów. Okazuje się, że przeszkodą nie są nawet ceny biletów. A propos - czy grożą nam podwyżki, które podczas pandemii wprowadziły już inne duże miasta? Jak drożyzna, inflacja i rosnące ceny paliw czy energii elektrycznej odbijają się na kosztach utrzymywania przewozów?

Przyszłość komunikacji miejskiej w Warszawie. Uczestnicy debaty

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli: Katarzyna Strzegowska - dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Wojciech Bartelski - prezes Tramwajów Warszawskich, Alan Beroud - prezes Szybkiej Kolei Miejskiej, Jan Kuźmiński - prezes Miejskich Zakładów Autobusowych, Jerzy Lejk - prezes Metra Warszawskiego i Paweł Choduń - wiceprezes firmy Medcom, główny partner naszego redakcyjnego cyklu "Zawsze po drodze". 

Początek: środa, 18 maja, godz. 11, online na Facebooku (https://www.facebook.com/warszawawyborczapl) oraz w serwisie Warszawa.wyborcza.pl. Zapraszamy!

Weź udział w wydarzeniu na FB, a my Ci przypomnimy w odpowiednim czasie o jej starcie. 

Zawsze po drodze
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.