Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sierpniu AKS Zły zainaugurował nowy sezon A klasy. Wtedy mecz odbywał się pod hasłem "Stadion otwarty i solidarny", a fani demonstrowali swoje wsparcie dla osób pokrzywdzonych tragicznymi wydarzeniami w Afganistanie.

"Stadion otwarty i solidarny to nie miała być kampania robiona na każdym meczu domowym. Takie mamy jednak czasy, że mnóstwo ludzi potrzebuje pomocy. A AKS Zły nie pozostawia takich ludzi bez wsparcia" - możemy przeczytać w komunikacie klubu. Dlatego podczas meczu 4 września drużyna piłkarska z Pragi-Północ ponownie postara się pomóc osobom potrzebującym, tym razem pochodzącym z Białorusi. 

AKS Zły wspiera dzieci z Białorusi

"Cóż było robić, gdy odezwała się nasza fotografka Julia Szablowska, zgłaszając sprawę, która nas poruszyła. Julia odwiedziła Mirnyj Dom, czyli miejsce w którym mieszkają uchodźcy z Białorusi. Opowiedziała nam o sytuacji rodzin białoruskich, których dzieci właśnie rozpoczynają naukę w polskich szkołach. Wiele z nich miota się w bezradności z powodów materialnych. Osoby uciekające przed prześladowaniami zazwyczaj mogą ze sobą wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy, nie ma więc miejsca na artykuły szkolne, a przecież trzeba zrobić dziecku wyprawkę" - podał AKS Zły.

I zachęca do wsparcia organizowanej przez klub zbiórki artykułów szkolnych. Przedstawił także listę najpotrzebniejszych przedmiotów: plecaki, worki na buty, piórniki, zeszyty, kredki, długopisy, farbki, plastelina, kolorowanki edukacyjne, programy komputerowe czy filmy. 

"Część z was pewnie kupowała w ostatnich tygodniach przybory szkolne dla własnych dzieci. Może bylibyście w stanie przekazać trochę artykułów, tych kupionych na zapas dla osób uciekających przed reżimem? Dla ludzi, którzy doświadczyli brutalnego łamania praw człowieka, tuż za naszą wschodnią granicą." - zachęcają organizatorzy zbiórki.

Zbiórka w sobotę podczas meczu AKS Zły z Vulcan Wólka Mlądzka 

Zbiórka odbędzie się podczas meczu AKS Zły - Vulcan Wólka Mlądzka. Spotkanie zostanie rozegrane 4 września o godz. 16.30 na Don Pedro Arenie przy ul. Kawęczyńskiej 44. Przy boisku będzie stało pudło, do którego fani będą mogli wrzucać przyniesione artykuły dla białoruskich dzieci.

AKS Zły to klub piłkarski prowadzony przez kibiców, w którym występują piłkarze i piłkarki z różnych krajów oraz różnych wyznań. Jest to "pierwszy otwarty i demokratyczny klub sportowy stolicy" oraz laureat naszej nagrody „Stołek 2019".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.