Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim wziąć musi każdy, każdy z nas musi tym samym odpowiedzieć na wiele pytań, dotyczących nas samych, naszych rodzin, a także naszego miejsca zamieszkania. Spis to jednak nie tylko statystyka, suche liczby i obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas. To z jednej strony narzędzie pozwalające kształtować polityki lokalne, regionalne, krajowe, a nawet międzynarodowe, z drugiej zaś to jedyne tak szeroko zakrojone badanie pozwalające nam dowiedzieć się, jak zmienia się społeczno-demograficzny obraz Polski.

O tym wszystkim porozmawiamy podczas cyklu trzech debat organizowanych przez "Gazetę Wyborczą" wraz z Urzędem Statystycznym w Warszawie. Pierwsza, pod hasłem "Ilu nas jest", już dzisiaj, 21 lipca, o godz. 18. Naszymi gośćmi będą: 

Dorota Szałtys, dyrektor Departamentu Badań Demograficznych GUS, 

prof. Irena Kotowska z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, honorowa przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN,

Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich,

prof. Monika Stanny, dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

Transmisję można oglądać na wideo poniżej oraz na Facebooku "Gazety Wyborczej". Kolejne debaty - w sierpniu oraz wrześniu.

Zapraszamy!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.