To już ostatni dzień na zgłaszanie propozycji do plebiscytu "Wyborczej" pt. Supermiasta i Superregiony. Szukamy pomysłów i inspiracji, jak ma wyglądać nasze miasto i nasz region za 20 lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Za 20 lat nie poznamy Warszawy. To pewne. Ale zmiana jest jak narowisty koń zaprzężony do bryczki: jeżeli nie będziemy trzymać jej w cuglach, zawiezie nas tam, gdzie niekoniecznie byśmy chcieli się znaleźć - pisaliśmy obrazowo na łamach "Stołecznej" kilka dni temu, przy okazji kolejnego odcinka cyklu, w którym zastanawialiśmy, jaka będzie stolicy w przyszłości. 

Dyskutujemy o tym od kilku tygodni. Dlatego też rozpoczęliśmy plebiscyt Supermiasta i Superregiony. Do udziału w nim zaprosiliśmy naszych Czytelników. Przypominamy: jeszcze do dziś możecie przysyłać do nas propozycje wyzwań, jakie warto postawić przed Warszawą, a także przed Mazowszem.

Plebiscyt Supermiasta i Superregiony 2040

Co należy przede wszystkim zrobić, by stolica była coraz lepszym miejscem do życia, a Mazowsze rozwijało się jeszcze szybciej niż dotychczas. Pomysły zbieramy do dziś, 6 kwietnia. Z nich wybierzemy najbardziej śmiałe, ambitne, ciekawe i 16 kwietnia rozpoczniemy głosowanie. 

Prosimy przesyłać je na adres: supermiasta@warszawa.agora.pl 

Wyniki plebiscytu ogłosimy w maju. 

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem