Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Warszawy? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

"Biało-czerwone barwy PGE Narodowego 26 września 2020 roku będą miały szczególne znaczenie. Polska flaga pojawi się w sąsiedztwie historycznej flagi białoruskiej i dumnie wyrazi sprzeciw wobec łamania praw człowieka i zasad demokracji na Białorusi" - tak zapowiadają koncert organizatorzy.

Koncert solidarności z Białorusią

- PGE Narodowy jest miejscem, które jednoczy Polaków. Zjednoczymy się tutaj, aby dać społeczeństwu białoruskiemu siłę do działania i będziemy im kibicować w walce o wolną Białoruś. Ten dzień uzyska wyjątkową oprawę muzyczną i artystyczną. Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii. Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów [sanitarnych - red.] - mówi Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego.

Na liście gwiazd, które wystąpią na scenie Stadionu Narodowego, są m.in. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, którzy zaśpiewają "Chcemy być sobą", Chłopcy z Placu Broni i ich "Kocham Wolność" oraz Krzysztof Cugowski z "Pieśnią niepokorną". Wystąpią także Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Ørganek, Golec uOrkiestra. Artystom zagra Orkiestra Tomasza Szymusia.

Na Stadionie Narodowym wystąpią też gwiazdy z Białorusi. - Koncertowi "Solidarni z Białorusią" będzie towarzyszyła również zbiórka prowadzona przez Fundację Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian oraz na pomoc prawną, medyczną i żywnościową dla poszkodowanych - tłumaczy Aliaksandr Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom.

Protest pod hasłem 'Wolna Białoruś' przy pomniku Mikołaja Kopernika w WarszawieProtest pod hasłem 'Wolna Białoruś' przy pomniku Mikołaja Kopernika w Warszawie Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Są wejściówki na koncert "Solidarni z Białorusią"

Koncert "Solidarni z Białorusią" odbędzie się na stadionie 26 września o godz. 20 i będzie transmitowany w Telewizji Polsat oraz Biełsat. Wstęp jest możliwy po pobraniu bezpłatnej wejściówki ze strony koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Dystrybucja rozpoczęła się 15 września 2020 roku. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne. Nie ma możliwości zmiany nazwisk na biletach.

Widzowie obecni na wydarzeniu muszą zaakceptować regulamin imprezy. Jest w nim m.in. obowiązkowa dezynfekcji rąk oraz zakrywanie ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz w trakcie poruszania się po obiekcie.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.