Na początku agresji kibiców Legii się bałem. Ale szybko nabrałem pewności, że robię dobrze, inwestując w Polonię - mówi nowy właściciel klubu.

Obserwuj autora na Twitterze >>

Piotr Wesołowicz: Kamień spadł panu z serca?

Gregoire Nitot: – Odetchnąłem z ulgą. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy utrzymamy się w III lidze. Myślę, że gdyby związek podjął decyzję o naszym spadku, stracilibyśmy dwa-trzy lata, by wrócić w to samo miejsce.

Gdyby jednak Polonia wylądowała w IV lidze – wycofałby się pan?

– Na pewno nie! Kiedy kupowałem Polonię, była przedostatnia w tabeli. Zdawałem sobie sprawę, że jest ryzyko, że możemy spaść z ligi. Ani trochę mnie to jednak nie zniechęciło.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Czyżby... Czyżby po latach smuty i rządach ponurych hochsztaplerów nareszcie człowiek z duszą dorastającą do tego zacnego klubu?
  @borsuk_emil
  Polska ogromnie potrzebuje takich mega pozytywnych, łebskich biznesowo i organizacyjnie ludzi jak pan Nitot. Polonia ma w końcu szczęście, że znalazł się taki właściciel.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Pan Nitot to bardzo pozytywny, godny podziwu i pełen klasy człowiek, który zasługuje bez wątpienia na najwyższy szacunek. Sprawia wrażenie zmyślnego biznesmena, który ma wiele pomysłów i wie jak je realizować. Życzę mu i Polonii wielu sukcesów, bo Warszawa musi mieć 2 silne kluby piłkarskie do wzajemnej rywalizacji.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Czekam z niecierpliwością na drugi warszawski klub w ekstraklasie! Kibicuję obu, tylko z daleka, bo życie się potoczyło tak, że z Warszawy się wyprowadziłem.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Prawdziwi kibice z Warszawy powinni wspierać wszystkie stołeczne kluby
  już oceniałe(a)ś
  4
  0