Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chodzi o Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 3. Należą do niej przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum i liceum. Szkoła Willy-Brandt-Schule wspierana jest przez rząd niemiecki i jest jedyną szkołą w Polsce, która oferuje kształcenie według niemieckiego systemu nauczania. W zespole uczy się 350 uczniów.

Cała rodzina w kwarantannie

– Potwierdzamy, że szkoła jest zamknięta do odwołania – informuje pracownica sekretariatu. Dodaje, że to działania prewencyjne i że ani wśród uczniów, ani nauczycieli nie ma stwierdzonych przypadków zakażonych osób. Zaznacza, że dyrekcja szkoły nie udziela dalszych informacji.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, chodzi o matkę jednego z uczniów, która mogła mieć kontakt z zakażonym pacjentem. Cała rodzina poddana jest dwutygodniowej kwarantannie i jest pod opieką sanepidu.

W Warszawie do tej pory stwierdzono dwa przypadki zakażenia. To kobieta z Hiszpanii i młody mężczyzna. Nie mieli ze sobą kontaktu. Oboje leżą w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ul. Wolskiej. Ich stan określany jest jako dobry. W całej Polsce jest już 15 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.