W rocznicę stanu wojennego PiS z kombatantami apelują o nieprzywracanie nazw ulic symbolizujących ustrój komunistyczny mimo wyroku NSA. Radni PO i ratusz chcą na razie zakończyć temat, a za jakiś czas być może wrócą do sprawy wyboru ulicy dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego

– Teraz nie ma o tym mowy. Po tym, jak PiS zawłaszczył pl. Piłsudskiego pod pomniki katastrofy smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego, nastroje wśród warszawiaków są tak wrogie, a temat tak nabrzmiały, że chcemy go zakończyć. Może za rok albo za dwa lata znajdziemy jakąś ulicę dla byłego prezydenta i ewentualnie ponownie zmienimy al. Armii Ludowej na Trasę Łazienkowską – usłyszała „Stołeczna” od jednego z radnych Platformy Obywatelskiej. Teraz jest pomysł, by przewidziane do demontażu tablice uliczne z nazwiskiem Lecha Kaczyńskiego trafiły na najbliższą aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przecież nie o dekomunizację ulic chodzi, tylko o nachalną kaczyzację tychże. .
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  "Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się pogodzić i morda w kubeł." Marcin Wolski
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  Polacy wymierzyli kopniaka pisipatriotom
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  No to idąc tym tropem, wszystkie ulice, skwery, pomniki "świętej kremówki", jako obrońcy pedofilów w tzw. kościele, też zlustrować i puścić w niebyt!
  @donmarek
  Owszem, powinno się to zrobić, niestety mała na to szansa.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Nie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0