Dzielnica biurowa na Służewcu, nazywana popularnie Mordorem, to 77 biurowców, do których codziennie do pracy dojeżdża 80-100 tys. ludzi. Teraz na miejscu kolejnych planowanych biurowców deweloperzy zaczynają budować mieszkania. Czy na Służewcu da się mieszkać?

Tak, wcześniej był pomysł realizacji biur na tej działce. Zrezygnowaliśmy z nich, a w zamian przy Taśmowej zbudujemy osiedle o nazwie Reset. W pierwszym etapie inwestycji znalazły się 164 mieszkania. Planowany start inwestycji to październik – mówi „Stołecznej” Paweł Słupski z firmy Echo Investment.

Zmiana jest zaskakująca. Gdy pięć lat temu Echo Investment kupowało trzyhektarową działkę pomiędzy Cybernetyki a Marynarską, planowało tu budowę potężnego zespołu biurowców – czterech ośmiopiętrowych budynków oferujących łącznie aż 6 ha powierzchni biurowej. Dziś już nikt tak dużych inwestycji biurowych na Służewcu Przemysłowym nie planuje. Biura są w tej części miasta w odwrocie, za to przybywa firm planujących tu mieszkania.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Inwestycja Murapol Atrium na Służewcu: paskudny blok jak z bułgarskiej wersji komunizmu ogrodzony płotem, zero chodników, ulic, ławek, placu zabaw... Tylko łąka, ale pewnie do czasu zabudowania kolejnym blokiem...
    już oceniałe(a)ś
    3
    0