Znów wydajemy "Gazetę Suwerena", bronimy niezawisłości Sądu Najwyższego! Wcześniej wydawaliśmy w lipcu i listopadzie 2017 r. (obrona sądów) oraz maju 2018, podczas 40-dniowego protestu w Sejmie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Gazeta Suwerena" to darmowa popołudniówka redagowana przez dziennikarzy "Wyborczej".
W lipcu 2017 r. "Suwerena" dystrybuowaliśmy też w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu.
Dziesiątki tysięcy ludzi wyszły na ulice ponad 240 miast, aby protestować przeciwko podporządkowaniu sądów, w tym Sądu Najwyższego, politykom. To były jedne z największych protestów od 1989 roku.

Ósmy numer "Gazety Suwerena" (środa-piątek 25-27 lipca) przeczytasz tutaj. Gazetę rozdawać będziemy w Warszawie i w innych miastach wojewódzkich

A tutaj możesz tylko ściągnąć pierwszą stronę ósmego numeru "Gazety Suwerena" - i np. wywiesić w oknie jako plakat lub zabierać ze sobą na demonstracje

Siódmy numer "Gazety Suwerena" (środa 4 lipca 2018) przeczytasz tutaj 
Gazetę dystrubuujemy w Warszawie oraz na Śląsku

Szósty numer "Gazety Suwerena" (piątek 18 maja 2018, 40 dni protestu w Sejmie) przeczytasz tutaj 
"Suweren" był czytany w Sejmie i przed Sejmem podczas solidarnościowych pikiet z protestującymi 

Piąty numer "Gazety Suwerena" (piątek 24 listopada 2017) można przeczytać tutaj

Czwarty numer "Gazety Suwerena" (poniedziałek 24 lipca 2017) przeczytasz tutaj

Trzeci numer "Gazety Suwerena" (niedziela 23 lipca 2017) przeczytasz tutaj

Drugi numer "Gazety Suwerena" (piątek 21 lipca 2017) przeczytasz tutaj

Pierwszy numer "Gazety Suwerena" (czwartek 20 lipca 2017) przeczytasz tutaj 
Dystrybuowaliśmy go z namiotu pod Sejmem - cały nakład rozszedł się błyskawicznie.

Zapraszamy do lektury!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ciekawe czy dzisiaj znowu umundurowana pisuarowa ubecja Błaszczyka udająca policję znowu będzie targać i wlec po chodnikach Bogu ducha winnych staruszków i emerytów tylko za to ,że protestują przeciwko zmianom ustrojowym,łamaniu Konstytucji i bezprawiu pisbolszewii bo doskonale pamiętają czasy komuny i księdza Popiełuszko 18 letnie wdowy ubec...Kaczyński też pamięta jak mu było dobrze i dlatego tak marzy o powrocie do przeszłości...niestety nie każdy miał wtedy tanią wyżerkę w partyjnych sklepach za żółtymi firankami...
  @janicki
  Nie targała. Zachowywała się tak jak na ubiegłorocznych demonstrancjach KOD!Ciekawe? Nawet barierki były w normie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @pospiecha
  Było bardzo dużo młodych. Zastanawiam się dlaczego nie byli wyeksponowani przez reporterów Gazety?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Trzeba było przeznaczyć środki i drukować w dużym nakładzie Gazetę Suwerena i rozdawać za darmo w małych wsiach lubelskiego,podkarpackiego itp teraz już za późno,wybory będą sfałszowane a media będą w całości narodowe.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Przemoc a dyktatura / przestępstwo a łamanie Konstytucji przez PIS - cóż za paralela:
  "Nasze instytucje społeczne działają w oparciu o milcząco zakładaną teorię przemocy, którą nazywam ?teorią racjonalnej korzyści własnej?. Składający się na tę teorię zbiór założeń leży u podstaw funkcjonowania całego naszego systemu sądów karnych. Teoria ta zakłada, że osoby stosujące przemoc robią to, mając na względzie swój racjonalnie pojęty interes własny i kierując się zdrowym rozsądkiem, to znaczy, że podobnie jak wszyscy inni, którzy potrafią myśleć racjonalnie i mają zdrowy rozsądek, nie chcą one iść do więzienia, nie chcą same stać się obiektem przemocy fizycznej i nie chcą umrzeć. Zgodnie z tym rozumowaniem, zrobią one wszystko, aby uniknąć takiego losu, a zatem wszystkim, co musimy zrobić, aby zapobiec przemocy, jest grożenie tym, którzy są sprawcami aktów przemocy, że ukarani zostaną jeszcze większymi formami przemocy, takimi jak uwięzienie. Teorii tej postawić można trzy zarzuty, a mianowicie, że jest zupełnie błędna, beznadziejnie naiwna oraz oparta na kompletnej niewiedzy o tym, jacy są w rzeczywistości ludzie, którzy stosują przemoc. W dodatku teoria racjonalnej korzyści własnej ma dwa katastrofalne i bardzo kosztowne skutki. Po pierwsze, odwraca naszą uwagę i środki od zapobiegania i kieruje je na karanie. Nie twierdzę bynajmniej, że nie musimy stosować siły dla powstrzymania osób skorych do przemocy, kiedy zawiodą starania zapobieżenia przemocy innymi środkami, ale problem w tym, że teoria ta odciąga nas od prób poznania tego, co rzeczywiście powoduje przemoc i jakie trzeba by stworzyć warunki po to, by wyeliminować potrzebę przemocy, oraz od zastosowania tej wiedzy do usuwania warunków, które prowadzą do przemocy" - James Gilligan Wstyd i przemoc. Refleksje nad śmiertelną epidemią
  Reasumując: jako społeczeństwo musimy stworzyć takie mechanizmy demokratyczne, w których pojawienie się jakiejkolwiek dyktatury jest niemożliwe. A swoją drogą nie rozumiem, dlaczego posłowie nie przechodzą badań psychologicznych - przecież te osoby decydują o losie całego społeczeństwa, a mogą być niezrównoważone psychicznie???!!!
  @Bernanos
  Nie mogą....część jest niezrównoważona, a część działa z wyrachowaniem w kierunku pod siebie, a jakaś Polska, patriotyzm.....to tylko hasło wyborcze
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Może zamiast Gościa Niedzielnego przed kościołami rozdawać?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zrób, Gazeto, coś, co nie musi przynieść zysku, miej swój udział w szerzeniu wiedzy w społeczeństwie, co nam grozi, jako narodowi, kiedy zostawimy sprawe sądów i demokracji w rękach PIS. Proponuję wolny dostęp do tej części Gazety. Uwolnijcie Gazetę Suwerena!
  @alba
  Może najpierw słuchajcie i analizujcie co mówi do was kk, nie wierzcie mu. Na początek wyrzućcie religię ze szkół, i kler z oficjalnych uroczystości państwowych, potem słuchajcie co mówią politycy i wierzcie w cuda o których opowiadają....myślcie realnie....ale niestety nie dotyczy to większości społeczeństwa. A wolny dostęp do GW nie będzie potrzebny
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Moze zacznijcie powielac bibule czas juz nadszedl wyborcza zniknie
  @zenek60
  a za rok dostaniesz kartki na jedzenie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  SUWEREN PAMIĘTA, że te same osoby, co TERAZ wycierają sobie gęby konstytucją, w 97 kazały oddawać ją na makulaturę. BO KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE?
  @alcapstone
  Spierd......j
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @alcapstone
  ty wooju
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @alcapstone
  Nie bardzo wiem co masz na myśli. Coś się ci chyba pokręciło. To rydzyk nazwał zdradziecką, Olszewski - referendum nieważne i była jeszcze jakaś Krystyna z Łomży (Nazwiska nie pamiętam) jak Lwica walczyła z tą konstytucją przed referendum. Jeżeli ci chodzi o "koryto" tych, którzy dzisiaj nazywają się pisem to się zgadza.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0