Musimy się nauczyć szanować cudzą własność, nawet jak się ta tęcza komuś nie podoba. Będziemy odbudowywać tę tęczę tyle razy, ile będzie potrzeba - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji podsumowującej straty po Marszu Niepodległości .

- Nie po to odnawialiśmy Tęczę, żeby ją teraz zostawić w tak opłakanym stanie - mówiła nam wcześniej rzeczniczka ratusza Agnieszka Kłąb.

Miasto wyliczyło starty z powodu spalenia Tęczy na ok. 70 tys złotych i chce obciążyć kosztami kolejnej odbudowy konstrukcji z pl. Zbawiciela organizatorów Marszu Niepodległości.

- Sprawdzamy, jak to dokładnie wygląda od strony prawnej - zapowiada Agnieszka Kłąb. Dodaje, ze jest jeszcze za wcześnie, by określić, kiedy konstrukcja będzie odbudowywana.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  nie lubię tej tęczy, nie pasuje jakoś do otoczenia ale jestem zdecydowanie ZA pomysłem żeby za jej odbudowę płacili organizatorzy wczorajszej zadymy niech się te szczeniaki wreszcie nauczą odpowiedzialności za własne kretyństwo... i nie mam tu na myśli bezmózgich kiboli-nazioli (bo ci to się i tak niczego nie nauczą) tylko ich "szefostwo", te różne brunatne bosaki, zawisze itd
  Tylko pod tęczą, tylko pod tym znakiem, heteryk jest gejem, a słoik warszawiakiem!
  już oceniałe(a)ś
  3
  8
  @zosima nie jestem gejem tylko starszą panią i nawet jak wlezę pod tęczę to nie przestanę być starszą panią nie jestem słoikiem tylko warszawianką z dziada pradziada, reszta jak wyżej nie lubię rymów częstochowskich, za to nie mam nic przeciwko gejom oraz nowym mieszkańcom mojego miasta nie lubię naziolstwa z powodów (dla mnie) oczywistych nie lubię tępego bydła ani brunatnych przywódców tegoż tęcza mi się nie podoba (wolno mi mieć inne gusta) ale nie życzę sobie płacić z moich podatków za odbudowę czegoś co nie ja zniszczyłam a tak poza tym to czego właściwie dotyczył twój post bo za cholerę nie rozumiem tzn puenty...?
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  @kerkopithekion Tam nie puenty, ja w przeciwieństwie do ciebie tęczę lubię i chciałem to okazać. Miałem sen, że tęczę odleją z brązu - może się ziści?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ktoś nieźle zarabia na odbudowywaniu ognioodpornej tęczy... i nadal będzie :/
  @gazetaklamst Prawie na wszystkim KTOŚ zarabia. Ważne żeby tym razem zarobek tego kogoś poszedł z kieszeni sprawcy i organizatorów. Mogą zrobić zrzutkę :D
  już oceniałe(a)ś
  9
  6
  Sam pomyślałem o założeniu firmy wyspecjalizowanej w odbudowie tej tęczy. W tolerancyjnej podobno Polsce może być niezły biznes.
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  Urzędnicy okazują się nieporadnymi marionetkami, no bo jak należy rozumieć "spróbuje". Organizator imprezy odpowiada za powstałe szkody. Jasne, a przecież wiadomo kto to organizował.
  już oceniałe(a)ś
  45
  10
  A nie lepiej od razu zrobić "płonący łuk" zamiast tej co chwilę podpalanej tęczy?
  już oceniałe(a)ś
  28
  1
  spalona tęcza jako symbol miasta dobrze oddałaby patriotyczną atmosferę Warszawy
  już oceniałe(a)ś
  17
  3
  kto pozwolił wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych na symbol kiczu na kilka dni przed tak dużą demonstracją, czyżby chodziło o to aby tęcza ponownie została spalona i aby móc przelać pieniądze z kieszeni podatników do kieszeni fundacji? (przypomnijcie sobie jak wyglądało miasto przed szczytem aletrglobalistów, wszystkie witryny banków obudowane deskami, a tu ktoś lekką ręką z naszych podatków wydaje kasę na coś co w 99% zostanie spalone...)
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Żądamy by organizatorzy burd zaplacili za szkody! www.facebook.com/pages/%C5%BB%C4%85dam-odbudowania-t%C4%99czy-na-pl-Zbawiciela-przez-Ruch-Narodowy/463248620451105 www.facebook.com/winnickizaplac
  już oceniałe(a)ś
  24
  12
  Instalację "Tęcza" naprawić, zgodnie z wola HGW i przekazać (razem z artystką Julitą) w darze bratniemu narodowi rosyjskiemu do ustawienia przed Soborem Chrystusa Zbawiciela w Moskiwe.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0