Szczyt NATO w Warszawie 8 i 9 lipca. W czasie jego trwania wzdłuż kilkudziesięciu ulic w Śródmieściu, na Ochocie, Woli, Pradze i Saskiej Kępie będą zakazy parkowania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsze od godz. 22 w środę 6 lipca, kolejne w czwartek do godz. 20 w sobotę. Ich złamanie grozi odholowaniem samochodu, a jego odzyskanie kosztuje 478 zł (plus 37 zł za każdą rozpoczętą dobę na parkingu firmy holowniczej). W takich przypadkach najpierw należy się skontaktować ze strażą miejską (telefon 986). Nie wolno zostawiać auta ani w zatokach postojowych, ani na chodnikach, a także 50 m od skrzyżowania z ulicą objętą zakazem zatrzymywania. Nowe oznakowanie dotyczy też mieszkańców strefy płatnego parkowania, którzy mają abonamenty.

Szczyt NATO w Warszawie

W tych miejscach kierowcy nie będą mogli zostawić aut: Al. Jerozolimskie (pl. Zawiszy - most Poniatowskiego i pod jego wiaduktem w al. 3 Maja), wokół hotelu Marriott (Chałubińskiego, Emilii Plater), Nowogrodzka (Parkingowa - Chałubińskiego), Poznańska, wokół hotelu Sheraton (Prusa, Konopnickiej, pl. Trzech Krzyży), Grzybowska (Królewska - Towarowa), wokół hotelu Hilton (Wronia, Łucka), Krakowskie Przedmieście i przecznice (Ossolińskich, Karowa, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska, Traugutta), Nowy Świat, Mysia, Żurawia, wokół hotel Mercure Grand (Hoża, Krucza, Wspólna), przy hotelu Victoria (pl. Małachowskiego, pasaż Niżyńskiego), przy hotelu Intercontinental (Emilii Plater, Sienna, Sosnowa, Śliska, Złota, al. Jana Pawła II), przy hotelu Regent (Belwederska i Spacerowa), przy Zamku Królewskim (Grodzka, Nowy Zjazd, pl. Zamkowy, Kozia, Podwale, Kapitulna), całe Stare Miasto (w tym Boleść, Brzozowa, Bugaj), wokół Teatru Wielkiego (Moliera, Senatorska, pl. Teatralny, Wierzbowa), Bagatela, Ciepła, Furmańska, wokół Stadionu Narodowego (al. Zieleniecka, Jakubowska, al. Poniatowskiego, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, Siwca, Sokola, Zamoyskiego, parking P+R przy stacji kolejowej Warszawa Stadion), na Ochocie: Krzyckiego, Raszyńska, Tarczyńska, pl. Zawiszy, cała al. Żwirki i Wigury (obustronnie).

Szczyt NATO - najnowsze informacje, analizy, komentarze >>>

Logotyp
Logotyp   Agora SA
Twitterze

 

Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jestem pod wrażeniem! Gazeta Wyborcza wreszcie (po tysiącach błędów!!) nauczyła się odróżniać Pragę od Saskiej Kępy:) To jest szansa, że i Pragi z Grochowem nie będą mylić, albo z Gocławiem :) Trzymam kciuki :)
@wlazl-kotek-na-plotek Saska Kępa, Grochów itp. to wszystko Praga. Zresztą widać po mieszkańcach.
już oceniałe(a)ś
1
0
a rower można zaparkować?
@romuald47 pytałem dziś rano policjantów - niestety nie otrzymałem jednoznacznej odp. (pytałem konkretnie o przypinanie roweru na noc w pobliżu Dworca Centralnego), ale myślę, że bezpieczniej będzie przez te 2 dni pomijać strefę zamkniętą (nie wiadomo, czy nie przetną zapięcia i nie wywiozą)
już oceniałe(a)ś
0
0