Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dobrze, że pisgamonie nie wiedzą, że w Chicago czy Waszyngtonie też wygrali.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pierwszy mem: Czy to oznacza, że Prezes RP przeniesie się do Poznania? Co na to jego mieszkańcy?
już oceniałe(a)ś
0
0
Kiedyś zgrzebny Gomułka wymyślił deglomerację Warszawy. Część przemysłu przeniesiono poza miasto. Naród sarkał. Powstały miejsca pracy w takim, np. Wołominie, Garwolinie, Węgrowie. Neoliberałowie to w dużej mierze zlikwidowali. Wynik: bezrobocie i konieczność dojazdów do Warszawy. Niektórzy szczęśliwcy, lepiej skomunikowani, to nawet mogą się wylegiwać do 4. rano. Nikomu się nie dogodzi, jednakże być włodarzem metropolitalnym, panującym nad polami kapusty pod Ołtarzewem czy Brwinowem brzmi dumnie. Może ci mieszkający w dotychczasowych ościennych gminach ludzie wcale nie chcą być warszawiakami, płacić większych podatków? Może chcą pozostać w swoich małych ojczyznach? Może ich też spytać o zdanie?
@leszkus18 Neoliberałowie zlikwidowali komunistyczne zakłady pracy w otoczeniu Warszawy? LOL
już oceniałe(a)ś
0
0
Następny etap rozbiór Polski albo przyłączenie do Budapesztu
już oceniałe(a)ś
0
0
Jarosław żąda przyłączenia do Warszawy!
już oceniałe(a)ś
0
0
Ciekawe, o ile podatki wzrosną ludziom w tych przyłączonych gminach.
już oceniałe(a)ś
0
0
protestuję przeciwko robieniu z Targówka wschodniej wiochy! Zamienić z Żoliborzem, wtedy wszystko będzie na swoim miejscu. A Praga-Północ w podkarpackim, i tu i tu wygrywa PiS.
@krolowa-mroku Ta "wschodnia wiocha" jest trzecim z kolei ośrodkiem akademickim pod względem liczby studentów- cudzoziemców oraz jako jedyna w ostatnim półwieczu, która zafundowała sobie działający z SUKCESEM port lotniczy zbudowany na własny koszt od zera, który pod względem liczby pasażerów wyprzedził ostatnio zarówno dwa razy większą Łódź jak i mającą swój port od 30 lat Bydgoszcz (o czym dyskretnie milczą nasi "eksperci od transportu lotniczego"). Ta "wschodnia wiocha" właśnie wybroniła swojego PO-wskiego prezydenta K. Żuka przed cwaniackimi podchodami pisowskiej CBA usiłującej sztuczkami prawnymi wygasić jego mandat. W ostatnich wyborach samorządowych we "wschodniej wiosze" wygrała koalicja PSL-PO i oby to się udało po raz kolejny. Dlatego, jako przyszły mieszkaniec (oby nie!) przyszłej pisowskiej "metropolii" protestuję przeciw umieszczeniu zapyziałego i knajackiego Targówka w tym pięknym zakątku Polski z czystym powietrzem, dziewiczą przyrodą, niepodrabianą historyczną architekturą, niebanalnymi pomysłami i najnowocześniejszą i jedną z nielicznych rentownych w kraju kopalnią węgla, oraz (poza samym Lublinem (341 tys. mieszkańców)) 4 miastami o populacji 50-70 tys. Jedyne doświadczenie jakie mam z Targówkiem to rozbicie przez tamtejszą żulię szyby w moim samochodzie w celu wykradzenia z niego gaśnicy .... słowem gratuluję "sympatii terytorialnych i kulturowych". ... i radzę trzymać się daleko od Polski wschodniej, która historycznie, aż do 1939, była jak najbardziej Polską centralną.
już oceniałe(a)ś
0
0
@przytomny2 Kocham Lubelszczyznę i Lublin, choć tam nie mieszkam. A jakie są dziewczęta w Lublinie!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
BYŁ STALINOGRÓD, BĘDZIE KACZOGRÓD!
już oceniałe(a)ś
0
0