Więcej
  Komentarze
  To jest jednak skandal, że ktoś zostawił cały sprzęt, na zmarnowanie. Zwykła przyzwoitość wymagałaby, żeby chociaż do jakiegoś ośrodka dla bezdomnych, czy innego podobnego miejsca to przekazać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trudno się dziwić, że jest opuszczony skoro zbudowano go z lekkiej, aluminiowej konstrukcji wypełnionej marnej jakości szkłem, a ogrzewano piecami indukcyjnymi. Nie ma takiego, którego byłoby stać na utrzymanie tego "cudu" kounustycznego budownictwa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  PS - a najgłupsze są powody, dla których one są opuszczone. Wcale nie dlatego, że nie znalazł się nikt chętny dla ich kupienia- ale dlatego, że PRAWO WŁASNOŚCI! ktoś zmarł, n iezostawił testamentu i albo rodzina się kłóci, albo państwo ich nie może przejąć, bo PRYWATNE
  @yuo7leo9 Skoro tak ci kretynie doskwiera prawo własności to ja zabiorę ci mieszkanie czy dom, OK?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @fruqo3 Uważaj, bo się znajdzie "właściciel" gruntu pod twoim blokiem czy kamienicą. Wtedy będziesz mógł się wykazać miłością do własności, jak cię czyściciele kamienic grzecznie wyproszą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Symbolem późnego komunizmu był brak papieru toaletowego. Symbolem kapitalizmu - opuszczone budowle (pierwsze widziałam w 1967 r. we Włoszech jako dziecko, budziły moją zgrozę)
  @yuo7leo9 To akurat prosto można wyjaśnić. W kapitalizmie budowle są jak urządzenia - służą określony czas a kiedy przestają są "wyrzucane", dodatkowo kiedy zostały źle zbudowane lub zaprojektowane i są dysfunkcjonalne też są wyrzucane. W gospodarce centralnie sterowanej takie fanaberie nie przechodziły. Bardzo mało budynków dysfunkcjonalnych wycofywano z eksploatacji. Ludzie męczyli się w nich aż do czasów kapitalizmu, wtedy zaczęły się wymiany okien, termomodernizacje, przebudowy a przede wszystkim porzucenia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mordin_solus Dodam jeszcze, że polski kapitalizm wprowadził jeszcze jeden ciekawy obiekt architektoniczny: kontener socjalny. Taką blaszaną puszkę do której można wpakować eksmitowanych. Kiedyś karma kopnie ich centralnie w cztery litery za takie postępowanie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Miejscowość nazywa się Miałkówek i właściwie nawet nie wiedziałam, że to jeszcze Mazowsze. Byłam tam dwa razy w latach 90.
  @zewszad_i_znikad Czemu nie Mazowsze? Jest 30 km od dawnej stolicy Mazowsza ;-)))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zewszad_i_znikad ja myślałem że to Włochy, bo tamtejszy klub sportowy nazywa się Milan.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I oczywiście co? HDR. Do widzenia.
  @kinlej Do widzenia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  cudowne miejsce!, dlaczego nie mam funduszy aby zrelatywizować:(
  @megg76 zrewitalizować
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @megg76 jednak lepiej byłoby wydać te fundusze na zrelatywizowanie!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0