Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
<<<Ale oczywiście w wybiedzonym społeczeństwie byli i tacy, którzy mieli wszystkiego w brud.>>> Frojdowskie skojarzenie w tekście dotyczącym basenów...? ;-P Może jednak "w bród"... Btw. Zdjęcia bardzo fajne, ale dlaczego podpisane ZBYSZEK Siemaszko? Autor przewraca się w mogile :-/ Pozdrawiam
@kapitan.kirk Oj, przewraca się. Ale z powodu Twojej niewiedzy. On miał na imię ZBYSZKO.
już oceniałe(a)ś
5
8
@jaklucz buahahaha.. frojd :D no, no... dobre sobie ziggy FROJD... buahahaha
już oceniałe(a)ś
5
4
@kapitan.kirk He he, przepraszam. Masz rację. Przewraca się. Nie zauważyłem, ze on te zdjęcia faktycznie tak podpisali :))
już oceniałe(a)ś
8
1
@Panowie w sporze. A dlaczego miałby się przewracać? I to w grobie? Życzycie człowiekowi rychłego przejścia do historii, czy jak?
już oceniałe(a)ś
4
1
@dorsai68 Już poprawili na prawidłowe - może nie zdążył się przewrócić ;-) Pozdro
już oceniałe(a)ś
7
0
@kapitan.kirk Pan Zbyszko Siemaszko żyje, ma 89 lat. Zajrzyj do Wikipedii.
już oceniałe(a)ś
7
1
@wyjscie_awaryjne13 A, to ja również przepraszam i szczerze życzę 200 lat. Pzdr
już oceniałe(a)ś
1
0
Drobna uwaga faktograficzna: na zdjęciu Marszałkowskiej w z widokiem w stronę Placu konstytucji widać nieostro, ale w wystarczająco wyraźnie samochód Moskwicz 408, który wszedł do produkcji w roku 1964, więc zdjęcie nie powstało w latach 50. Co do Warszawy (samochodu), to o ile pamiętam, nową atrapę chłodnicy i duże kierunkowskazy przednie dostała jeszcze wersja garbata (wiem, to sprzeczne z krynicą wiedzy wszelakiej - Wikipedią). Nowa szyba przednia i zderzaki z gumowymi nakładkami były rzeczywiście wprowadzone przy zmianie modelu na 203/204
już oceniałe(a)ś
10
0
Zdjęcie 6 sandały.50 lat temu a moda ta sama.
już oceniałe(a)ś
8
2
Tad Gronowski najlepszy polski plakacista.... .
już oceniałe(a)ś
4
1
J.Błaszczyk nie zna chyba realiów tamtych lat.Te określenia jak np. orzech to wymysł póżniejszy .W latach 40.50. i początku 60. zwracano bardziej uwagę ,żeby były duże "kęsy"węgla i mało miału.Każdy sobie jakoś radził z rozbijaniem większych kawałków,zresztą to żaden kłopot.Wozacy i klasyfikacja gatunku węgla? Nastała wraz z rozbudowa biuroracji.Każdy musiał się wykazać.A ponadto chciano wszystko kontrolowac,co zresztą nigdy się nie udawało.
już oceniałe(a)ś
0
0
Po wojnie gwara warszawska zachowała się na Pradze bo lewa strona całkowicie zrujnowana pozbawiona rdzennej ludności, została zasiedlona przez ludność napływową. W Warszawie zaczęła dominować gwara wiejska. "Element " z awansu społecznego zasiedlany w mieście dawał gwarancję całkowitego poparcia "nowej ludowej władzy". I tak W-wa przeistoczyła się w największą wieś w Europie.
@w.s3 prawde mowiac, to cala Polska, to jedna, wielka wies. A Warszawa? To przystanek PKS do UK, kosciol farny, i dwojaki, trojaki, na ile kogo stac. Dzisiejsze haslo to - sie zywimy i sie bronimy.
już oceniałe(a)ś
0
2