Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Władze wiedzą, co robią. Gdyby wpisali budynek do rejestru zabytków, to obniżyli by wartość nieruchomości o jakieś 80-90%. A tak - deweloper kupi, potem "przypadkowy" pożar i szybkie "zabezpieczenie terenu" w postaci nocnej rozbiórki... I działeczka czysta, można budować. Bo budynków poszpitalnych NIKT odpowiedzialny nie kupi - tego nie da się przywrócić do używalności. Budynek trzeba rozebrać, a materiały poddać utylizacji. PS: czy autor zdjęć znalazł tam dokumentację??? Hmmm...
@wichura Nie tak szybko. Jeżeli właściciele budynku byli sprytni i np. zgodzili się na zainstalowanie w nim przekaźnika GSM, to nie da się tak "po cichu" budynku zaorać. Właśnie to uratowało opuszczony szpital przy Alejach Jerozolimskich 56. Na poddaszu są duże metalowe drzwi z naklejką jednej z firm telekomunikacyjnych, i nikt budynku nie rusza.
już oceniałe(a)ś
3
0
Już niebawem "bezdomni" zaprószą tam ogień i budynek nieeeeeeesteeeeeety nadawać się będzie jedynie do rozbiórki...
@usmiech_kidawy-blonskiej Święte słowa. A bufet będzie po cichu zacierał rączki, oficjalnie biadoląc w mediach, jakie to on ma ograniczone możliwości i jak to nie może pomóc budynkowi.
już oceniałe(a)ś
3
2
@usmiech_kidawy-blonskiej Jeszcze nie. Dopiero za jakieś dwadzieścia lat. Na razie nawet mniej dociekliwi mogą zacząć pytać, dlaczego budynek świeżo opuszczony i wystawiony na sprzedaż uległ dziwnemu podpaleniu. Trzeba poczekać, aż ludzie zapomną, a budynek zamieni się w ruderę. Patrz: Łucka 8/10, Złota 83, Brzeska 5, świdermajery w Falenicy.
już oceniałe(a)ś
0
1
Taka Wielkanoc historia music byc zachowana. Protestujemy!
już oceniałe(a)ś
1
0
Szkoda, że nie pokazano zdjęć unikalnych tablic fundacyjnych, które przetrwały wszystkie kataklizmy dziejowe i są wmurowane w hallu na parterze. Bogate rodziny pomagały finansować szpital "fundując" symbolicznie pewną ilość łóżek szpitalnych "swojego imienia". Tablice przetrwały Hitlera, Stalina, Bieruta...
już oceniałe(a)ś
1
0
Deweloperzy szybko poradzą sobie z historycznym budynkiem. Za dwa lata zobaczymy Sienna Majestic Tower. I zacznie się lament po kolejnym świadku historii.
już oceniałe(a)ś
1
0
jak zwykle tzw. konserwator zabytków nie zdążył wpisać zabytku do rejestru, pytanie, kto wział kasę
już oceniałe(a)ś
1
0
Protestujmy! To wymarzone miejsce dla niejednej instytucji kulturalnej - ale czy to kogoś obchodzi, jeśli czai się łapa dewelopera?
już oceniałe(a)ś
1
0
nie rozumiem dlaczego ten o budynek się nie walczy - tyle można w nim zorganizować ciekawych działań... to przecież kawał historii....choćby ciekawe muzeum medycyny etc.
już oceniałe(a)ś
1
0