4/4
zamknij < >

Powstaje najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny zaczynają się od 10,6 tys. za m kw.

Zdjęcie numer 4 w galerii - Powstaje najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny zaczynają się od 10,6 tys. za m kw.

materiały promocyjne

Plan os. Marina Mokotów
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Powstaje najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny zaczynają się od 10,6 tys. za m kw.
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Powstaje najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny zaczynają się od 10,6 tys. za m kw.
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Powstaje najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny zaczynają się od 10,6 tys. za m kw.
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Powstaje najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny zaczynają się od 10,6 tys. za m kw.
Komentarze
?W pierwszym etapie powstaną dwa budynki rezydencjalne i dwa apartamentowe, w otoczeniu sztuki i zieleni, w odległości tylko kilku minut od centrum miasta.?
==================

Bajki deweloperów i bajki braci Grimm można w zasadzie zakwalifikować do jednej kategorii fikcji, ale te ?apartamenty? 33 m.kw. ?w odległości tylko kilku minut od centrum? to chyba skuszą tylko nabywcę z Pernambuco kupującego w oparciu o mapy google. Stamtąd praktycznie nie ma wyjazdu, Żwirki, Racławicka, Marynarska, stoją w korku cały dzień w obu kierunkach. Więc te ?kilka minut od centrum? to chyba o 2-giej w nocy, a za to jako bonus za te 10,6 - 13 tys. Zł za m.kw. dostaje się w bonusie inhalacje sadzą i tlenkami azotu w ilościach mocno prozdrowotnych ;-)
@pankracypanasiuk
Z tymi korkami przez cały dzień to przesadziłeś. W szczytach porannym i wieczornym to się zgodzę. Poza tym reszta to standardowa propaganda każdego developera.
już oceniałe(a)ś
3
0
@pankracypanasiuk
Nie zapominaj o sąsiadach zaglądających w okna - całodobowy monitoring pełną gębą :)
już oceniałe(a)ś
2
0
Likwidacja klinów napowietrzających powinno być karane, jako świadome narażenie mieszkańców na utratę zdrowia.
już oceniałe(a)ś
30
0
przestańcie pieprzyc o jakiś apartamentach apartamenty sa w hotelach a to sa zwykle mieszkania nauczcie się jezyka polskiego jeżeli jesteście ludzmi piora za dużo tych smieci w jezyku polskim już sama nazwa marina tez przywodzi na myśl jakies morze którego w warszawie nie ma
@pertowski
Mają jeziorko więc to taka sama marina jak w Mikołajkach :)
już oceniałe(a)ś
0
0
@pertowski
Coś taki nerwowy? W czym przeszkadzają ci te nazwy? Marina to imię żeńskie. Tak miło można nazwać osiedle. Apartamenty występują niekoniecznie w hotelach to także wielopokojowe mieszkanie w wysokim standardzie. Ot i co?
już oceniałe(a)ś
1
0
Czy istnieją jakieś naukowe opracowania wskazujące, że coś takiego jak "kliny napowietrzające" w ogóle istnieje?

Czy wybudowanie budynków o nawet 20 czy 30 metrach wysokości powoduje, że powietrze przestaje się poruszać również od dachów budynków do końca troposfery?
@tmeu

Można zmienić lokalnie kierunek/charakterystykę wiatru za pomocą wielkich bloków z rozgrzanego betonu. Kliny napowietrzające/korytarze powietrzne to terany zielone które są chłodniejsze w porównaniu do betonowych wysp ciepła charakterystycznych dla gęstej zabudowy post-PRLowskiej.

Dzięki temu w miastach jest chłodniej latem co przekłada się na niższą śmiertelność dzieci i osób starszych. Najlepszą formą klinu napowietrzającego są rzeki i kanały ponieważ woda ma dużą pojemność cieplną i trudno się na tym buduje ;).

źródła:
R. Gnatowska ?Planowanie terenów zabudowanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju z zastosowaniem metod modelowych?,
L. Laskowski ?Wybrane zagadnienia fizyki miast?.
już oceniałe(a)ś
6
0
Kolejna porcja balkonów-akwariów do mieszkań zapewne jednostronnych apartmą wielkości wychodka. Świetny pomysł w tym klimacie. Nie zapomnijcie o aluminiowej elewacji i odmianach drzew nie wyższych niż 3 m, żeby piękna budyneczków nie poprzysłaniały.
już oceniałe(a)ś
11
0
To co, taniej już nie będzie?
już oceniałe(a)ś
9
1
Bzdura, jest drożej, chcę się przeprowadzić i obdzwaniam od roku deweloperów, szukając 45-60 m - bo mieszkania z rynku wtórnego jeszcze droższe.
I tak: Home INvest 2017 - Żoliborz - od 10500 netto za metr (2 mieszkania im zostały....)
Nie pamiętam dewelopera, 3 bloki z 2017 na Wrzecionie, kilka km do metra, widok na stację paliw - od 11 tys. za metr. Sprzedali przed końcem ub. lata. WSZYSTKO.
BI - rekord chyba na Stalowej, od 12 tys. za metr - odbiór 2020, tak to "trójkąt bermudzki"
W tym roku NIGDZIE nie usłyszałam niżej 10 tys za metr, nawet do remontu (dlatego z podkulonym ogonem wróciłam do deweloperów).
Nwet za Tesco na Stalowej i w okolicach Bródnowskiego tyle chcą, podobnie na Gocławiu.
@Zlosnica

Głupoty opowiadasz. I z pierwotnego, i z wtórnego znajdziesz od 6 kpln za metr. Słabo szukasz.
już oceniałe(a)ś
0
1
Przykład "dobrego (tzn. sponsorowanego) dziennikarstwa: "Marina Mokotów II, tak jak zbudowane w poprzedniej dekadzie os. Marina Mokotów, powstanie na terenie traktowanym kiedyś jako klin nawietrzający Warszawę. ? Kliny pomagają w oczyszczeniu powietrza ze smogu, gdy już zacznie wiać. Wiatr dzięki nim łatwiej przechodzi przez miasto, oczyszczając je ze smogu ? mówił kilka lat temu w rozmowie z portalem Metrogazeta.pl dr Tomasz Sławiński z Towarzystwa Urbanistów Polskich. Przyznawał, że w wielu miejscach Warszawy nowa zabudowa powstaje właśnie w klinach nawietrzających, ale uspokajał: ? Nie jest na tyle intensywna, aby całkowicie zablokować dany klin. Może oprócz Wyględowa [to właśnie teren Mariny Mokotów ? przyp. red.]." Teren os. Mariny (??? - chyba powinno być "Maryny" ?)Mokotów jest nadal w obowiązującym Studium określony jako "korytarz wymiany powietrza" oraz teren ZP 1 czyli zieleń publiczna urządzona ! Wystarczy kilka kliknięć żeby znaleźć w necie rysunek nr 14 Studium W-wy, a nie słuchać kłamstw dewelopera!!! Problem w tym, że w "kliny nawietrzające" nie wierzy już "architektka Miasta) p. arch. MH (są dowody na piśmie!), planu dla Wyględowa nadal nie ma a ta "Maryna" ma być oczywiście realizowana na podstawie wuzetki - to kolejny dewelopersko - urzędniczy skandal !!!
już oceniałe(a)ś
3
0