1/4
zamknij < >

Obwodnica przez Ursynów, Wilanów, Wawer. Największe wyzwanie od lat

Zdjęcie numer 1 w galerii - Obwodnica przez Ursynów, Wilanów, Wawer. Największe wyzwanie od lat
Most obwodnicy między Wilanowem a Wawrem
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Obwodnica przez Ursynów, Wilanów, Wawer. Największe wyzwanie od lat
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Obwodnica przez Ursynów, Wilanów, Wawer. Największe wyzwanie od lat
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Obwodnica przez Ursynów, Wilanów, Wawer. Największe wyzwanie od lat
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Obwodnica przez Ursynów, Wilanów, Wawer. Największe wyzwanie od lat
Komentarze
Szkoda że w Warszawie nie zaplanowano obwodnic wokół miasta, tylko idą przez miasto. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. No ale skoro już jest to powinno się jak najbardziej poprawiać warunki życia w obrębie obwodnicy przesuwając ruch samochodowy jak najbardziej na obwodnicę i poza nią.
już oceniałe(a)ś
0
0
"trasa na wschód od węzła z ul. Przyczółkową nie zostanie osłonięta ekranami" w przeciwieństwie do lokalnej ulicy łączącej Ursynów z Wilanowem.
już oceniałe(a)ś
0
0
"30 m - w takiej odległości od obwodnicy będą stać domy w Miasteczku Wilanów" Brawo planiści i deweloperzy.
@tmeu Deweloperzy. Wg planów od strony nasypu miały być tylko i wyłącznie biura. No ale jak to? Kupić grunt i nie wycisnąć z niego fury pieniędzy? Stąd wzięły się domy przy obwodnicy. A durne ludzie kupują, bo taka okazja ....
już oceniałe(a)ś
0
0
@tmeu A ty JAK ZWYKLE martwisz się o innych. Teraz mieszkania się KUPUJE na wolnym rynku, a nie otrzymuje z łaskawego przydziału po 18 latach czekania. Więc co ci do tego GDZIE ktoś chce mieszkać? Dla mnie jak ktoś chce, to niech sobie mieszka nawet na skraju pasa startowego. Jego kasa, jego problem.
już oceniałe(a)ś
0
0
@siwywaldi Problem w tym, że znając nasze realia właściciel drogi będzie musiał płacić za x lat odszkodowania "bo hałas". Skończy się półtunelem na całej długości i kolejnymi setkami milionów zł z budżetu miasta.
już oceniałe(a)ś
0
0
No dobra, wiemy już o obwodnicy, jak zawsze kilku protestuje, a kiedy pozwolą na budowę galerii w Wilanowie? To już się za długo ciągnie przez paru maruderów, którzy zrobili burzę w szklance wody, a ludzie dalej muszą na zakupy wyjeżdżać z dzielnicy…
@lecama_lima Osobiście, mam nadzieję, że nigdy do niej nie dojdzie w kształcie, który proponuje developer.
już oceniałe(a)ś
0
0
@boinnenickibylyzajete Ja osobiście mam jeszcze nadzieję, że w ogóle ten moloch handlowy nie powstanie i będzie zamiast niego coś, co przypomina europejskie miasto.
już oceniałe(a)ś
0
0
@tmeu No tak, bo Wilanów to 8 cud świata, którym można się szczycić. Zejdźcie na ziemi, galeria nic nie zmieni w odbiorze dzielnicy, a tylko ułatwi mieszkańcom życie. Nic tylko narzekania…
już oceniałe(a)ś
0
0
i ostatnią dziewiczą plażę nad warszawską Wisłą szlag trafił...co robić? -signum... tempota !
@drzejms-buond Bez przesady, ta plaża się ciągnie dalej w stronę centrum. Pomijam już że dla zwykłych ludzi i tak nie jest zbyt dostępna bo upodobali ją sobie homoseksualiści! Strach tam chodzić.
już oceniałe(a)ś
0
0
@qawsedrftg Strach? Przed czym, bo nie rozumiem...
już oceniałe(a)ś
0
0
@qawsedrftg homoseksualiści z ONR w kominiarkach i z bejsbolami nadbiegają!!!!!!!!! uciekamy!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
W przypadku węzła Lubelska, to już jest niemal pewne, że otwarcie nastąpi po oddaniu POW. Nawet gdyby termin otwarcia ofert wyznaczony na koniec lutego został dotrzymany (na co nic nie wskazuje), to potem musi nastąpić wybór najkorzystniejszej oferty (minimum trwa to 3-4 tygodnie, przeciętnie 2-3 miesiące), odwołanie od wyboru do KIO (następuje w 90% przetargów - kolejny miesiąc na rozpatrzenie), kontrola uprzednia UZP (miesiąc) i na zakończenie dogranie gwarancji bankowych przez wykonawcę i terminu podpisania umowy (zwykle 2-3 tygodnie). Zatem nawet w tym optymistycznym wariancie podpisanie umowy mogłoby nastąpić około czerwca, a termin ukończenia inwestycji (15 miesięcy na projekt i ZnRID i 2 lata budowy) wypadałby na wrzesień 2020. Jednak realnie patrząc, do otwarcia ofert jeszcze daleka droga, pewnie nastąpi to w kwietniu-maju, albo nawet później (zależnie od tego kiedy sąd rozpatrzy skarg firm na warunki SIWZ). Wówczas umowa zostanie podpisana jesienią, a termin ukończenia inwestycji przesunie się na wiosnę 2021. I było wstrzymywać procedury przetargowe na 7 miesięcy??
już oceniałe(a)ś
0
0
Bo nie można było przewidzieć, że w terenie już zamieszkałym będzie to tyle kosztować i jest kompletnie bez sensu. Za chwilę trzeba będzie budować kolejny ring drogi ekspresowej za jakiś czas ten obecnie zbudowany będzie zamieniać się na Tempo50 i eliminować pasy ruchu żeby było spokojniej. Kupę pieniędzy mamy do wydania jak zwykle.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dobrze, że chociaż w tym przypadku miasto nieco wcześniej zaczęło się zastanawiać, co zrobić na powierzchni, by nieco podnieść poziom życia.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tematy ważne dla Warszawy
Magazyn Kuchnia
Tematy
Miejsca
Ludzie
Dzielnice
Wybory parlamentarne 2019