11/25
zamknij < >
Zdjęcie numer 11 w galerii -

fot. Dariusz Borowicz

Bitwa o squat Przychodnia. Od Marszu Niepodległości odłączyła się grupa zamaskowanych mężczyzn, którzy zaatakowali squat
 • Zdjęcie numer 1 w galerii
 • Zdjęcie numer 2 w galerii
 • Zdjęcie numer 3 w galerii
 • Zdjęcie numer 4 w galerii
 • Zdjęcie numer 5 w galerii
 • Zdjęcie numer 6 w galerii
 • Zdjęcie numer 7 w galerii
 • Zdjęcie numer 8 w galerii
 • Zdjęcie numer 9 w galerii
 • Zdjęcie numer 10 w galerii
 • Zdjęcie numer 11 w galerii
 • Zdjęcie numer 12 w galerii
 • Zdjęcie numer 13 w galerii
 • Zdjęcie numer 14 w galerii
 • Zdjęcie numer 15 w galerii
 • Zdjęcie numer 16 w galerii
 • Zdjęcie numer 17 w galerii
 • Zdjęcie numer 18 w galerii
 • Zdjęcie numer 19 w galerii
 • Zdjęcie numer 20 w galerii
 • Zdjęcie numer 21 w galerii
 • Zdjęcie numer 22 w galerii
 • Zdjęcie numer 23 w galerii
 • Zdjęcie numer 24 w galerii
 • Zdjęcie numer 25 w galerii
Komentarze
Nowoczesne państwo Kaczora? Kominiarki dla wszystkich? Ochrona lokatora?I bełkot debila? Nie wierzę ale się modlę by NIE. Nie dla faszystów z pod znaku KK.
już oceniałe(a)ś
255
60
@mindek1968 O tak, KK zorganizował atak na squat :) ksiądz Skorupka przewodził legiony kiboli do ataku na squat, podobno sam jednego squattersa ubił. A potem odleciał na odrzutowym krzyżu, zastanawiając się nad obsesjami niektórych użytkowników gazeta.pl. "Tak było" - Jan Paweł II
już oceniałe(a)ś
16
31
Przeszukalem internet w poszukiwaniu slowa squat. Najblizszy mojemu oczekiwaniu byla nastepujaca definicja; "Squatting, living in an abandoned or unused building, sometimes for political purposes (usually anarchist or autonomist)" Czyli mieszkanie w opuszczonym budynku, np. pustostanie itp. Ale od kiedy w jezyku polskim uzywa tego slowa? Dlaczego nie pustostan? Po co zapozyczac jesli mozna uzyc rodzimy wyraz???
już oceniałe(a)ś
164
52
@alieniak Bo skoro ktoś tam mieszka - choćby na dziko - to już nie jest pustostan.
już oceniałe(a)ś
44
17
@ka-mi-la789 A, jeszcze jedno w kwestii dbałości o czystość polszczyzny: używać kogo? czego? Wyrazu, nie: wyraz.
już oceniałe(a)ś
22
7
Pustostan to po prostu pusty budynek, a squat to pustostan zamieszkany. Za zgodą władz miasta lb nie, ale zamieszkany już przez "skłotersów". Ps. Których to wielu zwykłych ludzi nienawidzi tylko dlatego, że mieszkają w tym alternatywnym światku i są poza systemem podatkowym - a w sumie przecież każdy może wejść tam i poprosić o kąt, zamiast wylewać jady na tą 'niesprawiedliwość, tam mieszkają zwykle specyficzne środowiska alternatywne otwarte na inne istoty ludzkie.'. No i w skłocie zwykle są fatalne warunki mieszkaniowe w porównaniu do opłacanego mieszkania....
już oceniałe(a)ś
29
14
@ka-mi-la789 Nie ma kogo, czego - wyrazu, natomiast użyć kogo, co - wyraz
już oceniałe(a)ś
3
3
Pustostan jest niezamieszkaly. Squat to pustostan zamieszkaly, w sposob szczegolny, zazwyczaj przez "squotersow", ktorzy tworza spolecznosc alternatywna.
już oceniałe(a)ś
2
1
@annafrompoland Jak zwal tak zwal ale pustoglow pozostanie. Jestesmy polakami czy niedouczonymi pie...mi nie umiejacymi stosowac polskich slow?
już oceniałe(a)ś
2
5
i znaków? zwal?
już oceniałe(a)ś
0
0
dwa pytania, trochę obok obraów z załączonego wideo: 1. co to znaczy "...ulice Skorupki i Wilczą, w której mieszczą się przestrzenie autonomiczne Syrena i Przychodnia..." ? 2. jak można sobie wyznaczyć "przestrzeń autonomiczną", też chciałbym mieć taką swoją jedną ? i dwa pytania merytoryczne: 1. dlaczego policja nie interweniowała od razu? 2. co s pustostanach robią dzieci ?
już oceniałe(a)ś
132
43
to znaczy, że została zajęta bezprawnie i nikt o tym nie chce mówić bo to niewygodne. POlicja nie interweniowała, żeby media przez dwa tygodnie miały o czym pisać. Moje pytanie" kto reguluje rachunki za wodę i prąd z tych kamienic?? no bo chyba dzieci nie żyją tam bez wody...
już oceniałe(a)ś
48
24
Zamiast wylewać jad sami tam idźcie i poproście o kąt. Życie w skłocie nie jest luksusem, raczej przymusem z braku laku lub rodzajem życia poza systemem, bez podatków ale i bez stałości, bezpieczeństwa (jak widać) i bez luksusów, protestem, alternatywną - z wiszącą stale groźbą eksmisji i wybitych szyb. Uwierz, lepiej Ci sie mieszka w Twoim opłaconym mieszkanku niż im, atakowanym przez agresokretynów. A skoro dzieci tam mieszkają i nie uciekają na policję się poskarżyć to znaczy że im tam dobrze, może żyją w biecie bez ajpodów i laptopów, ale ich rodzice i inni skłotersi kochają?
już oceniałe(a)ś
44
34
Odnośnie pytań merytorycznych: ad. 1: Bo policja się boi, jeśli sama może oberwać, a silna jest tylko będąc w grupie wobec słabszych będących w pojedynkę? ad. 2: Mieszkają z rodzicami zamiast na działkach w listopadzie lub w domu dziecka? Państwo polskie słynie wręcz z polityki prorodzinnej i dobrych możliwości startu życiowego dla młodych rodzin...
już oceniałe(a)ś
38
11
Warszawska policja nie raz próbowała usunąć śródmiejskich squattersów, ale za każdym razem trafiała na silny opór mieszkańców wspomaganych przez lewicowe bojówki dlatego teraz bynajmniej nie śpiesz im się z interwencją. W lato sami rzucali w policję, a teraz się dziwią, że policji nie śpieszy się żeby ich bronić. Chociaż policja powinna bronić każdego to ja się jakoś nie dziwię.
już oceniałe(a)ś
24
19
A może trzeba ruszyć upsko, wziąść się do roboty? Wtedy będzie kasa na wynajęcie normalnego mieszkania nawet w Warszawie? Tylko nie pisz głupot annafrompoland, że w Warszawie nie ma pracy... AA, zapomniałem, że macie po dwie lewe ręce..
już oceniałe(a)ś
17
20
@globalneocipienie oni powinni zacząć pracować, a Tobie radzę WZIĄĆ SIĘ do nauki...
już oceniałe(a)ś
3
1
ano wojna, trzeba giwerę szykować na te faszystowskie wszy, jeżeli ktoś się łudzi że będzie dobrze jest w błędzie, eskalacja nacjonalizmu będzie następować przy takiej znieczulicy, gdzie ludzi napada się w domu, ogląda to cała polska (tak z małej, bo kraj który choduje faszystów nie zasługuje na szacunek) i się cieszy, policja sprawia pozory minimalne, rząd tuska rżnie głupa. jeżeli ma ktoś trochę wyobraźni, niech się szykuje, ja serio składam o pozwolenie na broń
już oceniałe(a)ś
132
50
@alex240 Powodzenia :) niestety lewica jest przeciwna posiadaniu broni przez obywateli. efekt tego jest taki, że uzyskać pozwolenie na broń w Polsce praktycznie się nie da. za to prawackie oszołomy są za posiadaniem broni! wiesz już na kogo głosować :) chyba trzeba będzie zmienić poglądy polityczne...
już oceniałe(a)ś
17
23
@alex240 Jakich ludzi się napada w domu? Czy ty lewaku wiesz co to jest dom? Lumpy zajęły bezprawnie budynek i jeszcze bezczelnie traktują go jak swoją własność. Jak chcą mieć dom, to niech się za robotę wezmą, a centrum miast to nie miejsce dla menelstwa i narkomaństwa.
już oceniałe(a)ś
33
70
@nick4comments Aaa, no to wszystko jasne. I dlatego wlasnie mozna ich napasc, pobic, podpalic, tak ?
już oceniałe(a)ś
41
12
nie podniecaj się tak. widelec ci nie wystarczy??
już oceniałe(a)ś
6
5
I co czerwony Rambo będziesz wszystkim strzelał w tył głowy?
już oceniałe(a)ś
9
13
@nick4comments Kolejne faszystowskie ścierwo do odstrzału. szykuj się!!
już oceniałe(a)ś
10
9
Nie ma żadnej eskalacji. Skoro przykręcili śrubę i nie wpuszczają takich na mecze to poszli gdzie indziej. Proste?
już oceniałe(a)ś
2
1
@ptr0 Ano. Na Marsz Niepodleglosci.
już oceniałe(a)ś
1
0
A te nieudolne głąby z napisem POLICJA to byli przebierańcy czy prawdziwi? Jak Policja może się bezczynnie przyglądać jak wybijają szyby, palą samochody???
już oceniałe(a)ś
110
28
Mają się narażać na niewybredne oskarżenia że Policja bije,przecież jeszcze nie zadziałali a Zawisza już krzyczy że jest to prowokacja Policji.Sam oskarżasz jakbys nie wiedział w jakim swiecie żyjesz?albo udajesz że nie wiesz.
już oceniałe(a)ś
26
3
@yokoono23 właśnie powinni ostro pacyfikować - wtedy nikt by nie krzyczał "prowokacja", bo zestrachany kibol wcale nie wygladałby na sprowokowanego - brak agresji.
już oceniałe(a)ś
6
0
Gdyby mieli jaja to nie mieliby kominiarek.
już oceniałe(a)ś
26
4
Atak na miejsce zamieszkanie przez ludzi - gdzie jest policja ? Podpalenie mienia miejskiego ( tęcza) - gdzie jest policja? Atak na ambasadę innego państwa- gdzie jest policja? Komendant stołeczny do dymisji!
@panpererinos nieroby, lewacy i dziwki zajmują czyjeś mienie w centrum warszawy? Trzymają dzieci bez prądu i wody? GDZIE jest policja??????
już oceniałe(a)ś
0
2
Bydło wyszło na ulice. Na ch... takie święto
już oceniałe(a)ś
21
4
Tematy ważne dla Warszawy
Tym żyje Warszawa
Magazyn Kuchnia
Tematy
Miejsca
Ludzie
Dzielnice