1/5
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Stadion Narodowy i gry wojenne. Ćwiczą reakcję na militarny atak Rosji

Materiały organizatora

Symulacja ataku Rosji na Stadionie Narodowym
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Stadion Narodowy i gry wojenne. Ćwiczą reakcję na militarny atak Rosji
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Stadion Narodowy i gry wojenne. Ćwiczą reakcję na militarny atak Rosji
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Stadion Narodowy i gry wojenne. Ćwiczą reakcję na militarny atak Rosji
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Stadion Narodowy i gry wojenne. Ćwiczą reakcję na militarny atak Rosji
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Stadion Narodowy i gry wojenne. Ćwiczą reakcję na militarny atak Rosji
Komentarze
Drogi Antoni, drogi Macierwiczu, droga Sabo! Teraz ladnie laseczke robic Amerykana.. Najpierw przeprosic i powiedziec swiatem, ze to oni was widelcem ucza jesc a nawet paleczkami. Bo jak Ruscy na was doopna, to trza bedzie chodniki rozrywac, butelek bedzie pelno ale skad tyle denaturatu? Noze w kuchni i siekiery w stodole, kosy i orzeszki gdzies w magazynach. Starczy dla wszystkich? Moze jakie pohitlerowskie w muzeum? Zawsze mozna do Afryki na bazar kogos wyslac, tam kalasze chodza po 30 dolcow..
już oceniałe(a)ś
0
0
Боже, вы такую хрень несёте. Я слабо понимаю польский, но я понял, что вы нас боитесь. Напрасно. Мы нападать ни на кого не собираемся. Но и в обиду себя не дадим.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Ruskich jeszcze nie ma, i coś mi się wydaje, że ani im to w głowie, a Amerykanie już są.
już oceniałe(a)ś
0
0
Autor tekstu niech zwróci się do psychiatry - taka bzdura, że Rosja zamierza napadać na Polskę.....
już oceniałe(a)ś
0
0
NATO pobawi się na Stadionie Nnarodowym a wyniki i wnioski z zabawy Antoni dostarczy do ambasady rosyjskiej. Oczywiście jak zawsze przetłumaczone.
już oceniałe(a)ś
0
0
kremlowskie trolle podskakują, jakby im kto po rzyci pokrzywa przeciągnął
już oceniałe(a)ś
0
0
Główny punkt szkolenia: - Jak za wstawiennictwem Najświętszej Panienki strącić Miga przenośnym zestawem katechizm - różaniec.
@fagusp A nie prościej rakietą? ;-)
już oceniałe(a)ś
0
0
Oglądam codziennie rosyjskie programy TV i potwierdzam. Z tym, że priorytet stanowi wyrąbanie korytarza najkrótszą drogą z Rosji do enklawy kaliningradzkiej a ta droga wiedzie przez Polskę. Formalnie z Białorusi, ale przypominam, że ZBIR (Związek Białorusi i Rosji) ma wspólne granice i wspólną wojskowość. Dodam, że wojska rosyjskie mogłyby w ciągu kilku dni stanąć w Warszawie, bo nie ma siły żeby je powstrzymać w razie inwazji. Rosja ma ok. 1500 samolotów. Gdyby rzucili w pierwszej fali tylko pół tysiąca na Polskę byłoby jak we wrześniu 1939. Naszych paręnaście F-16 to za mało żeby powstrzymać ewentualny atak Rosji na Polskę, w którym armia rosyjska w ciągu kilku dni bez większych przeszkód stanęłaby na linii Wisły. Po czym NATO faktycznie rozpoczęłoby wsparcie dla Polski na zachodzie kraju, prewencyjnym wejściem Bundeswery do Polski. Na co Rosja zagroziłaby użyciem broni atomowej, proponując zawieszenie broni i rokowania. NATO i Polska się rzecz jasna zgadzają. W efekcie Rosjanie się wycofują do domu w zamian za wyjście Polski z NATO (i kilku innych krajów) oraz neutralność Polski na zasadzie „finlandyzacji“ z czasów zimnej wojny. Jedynym wyjściem byłoby stworzyć potęgę Stanów Zjednoczonych Europy i spać spokojnie jak USA, ale my wolimy Unię rozwalać na nacjonalistyczne państewka a Putin o tym wie i się cieszy. A w razie czego niech nas broni Potężne Imperium Węgierskie. Jesteśmy silni, zwarci, gotowi i nie oddamy ani guzika. Jak zwykle.
@bardzospokojny <<<Dodam, że wojska rosyjskie mogłyby w ciągu kilku dni stanąć w Warszawie, bo nie ma siły żeby je powstrzymać w razie inwazji.>>> <<<armia rosyjska w ciągu kilku dni bez większych przeszkód stanęłaby na linii Wisły.>>> Przypomnij mi proszę z historii taki fenomen, jak wojska rosyjskie/radzieckie, które zwyciężają w wojnie "w ciągu kilku dni", jeśli tylko przeciwnik - nawet z pozoru o wiele słabszy - zdecydował się bronić, a nie poddać :-) <<<Rosja ma ok. 1500 samolotów. Gdyby rzucili w pierwszej fali tylko pół tysiąca na Polskę byłoby jak we wrześniu 1939. >>> Ściślej mówiąc, ok. 1000. To oczywiście ogromna przewaga, ale też nikt przecież nie zakłada, że Polska potrafiłaby się samodzielnie obronić - dlatego właśnie opracowywane są podobne plany współpracy sojuszniczej. <<<Po czym NATO faktycznie rozpoczęłoby wsparcie dla Polski na zachodzie kraju, prewencyjnym wejściem Bundeswery do Polski. Na co Rosja zagroziłaby użyciem broni atomowej, proponując zawieszenie broni i rokowania.>>> Użycie broni atomowej przeciwko krajom NATO - które same też jej mają pod dostatkiem - oznaczałoby koniec Rosji wskutek ataku odwetowego, z czego nawet ciemnawy Putin musi zdawać sobie sprawę. Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
0
0
@kapitan.kirk Polecam analizę szybkich uderzeń sowieckich podczas II-giej wojny. Klasyczny przykład to ofensywa styczniowa 1945, która była częścią uderzenia wschód-zachód na liniach od kręgu polarnego do południa Europy, tylko jego fragment w okupowanej Polsce obejmował teatr wojenny o długości półtora tysiąca kilometrów z czterema frontami a plany były przygotowane na błyskawiczny manewr na głębokość niemal tysiąca kilometrów. Faktycznie - w wykonaniu, cios silnym i zajadle broniącym się siłom niemieckim, został zadany w w paru dniach 15-30 stycznia. Przypomnę, że rejon Kielc zdobyto 15-go a ledwie dwa tygodnie później padł OWB (Oder-Warthe Bogen czyli Międzyrzecki Rejon Umocniony, MRU czyli Umocniony Łuk Odry i Warty ) co praktycznie oznaczało upadek III Rzeszy z uwagi na późniejsze wyjście na kierunek desantu Odry i zadanie ostatecznego ciosu Berlinowi. Dodam, że Stalin spokojnie przygotowywał swoje uderzenie na styczeń 45 w wymiarze strategicznym i antyniemieckie powstanie latem 44, w jednym z miast na linii przewidywanego frontu go nie interesowało. To tyle co do przypominania „fenomenów”. Putinowskie uderzenie dziś wyglądałoby podobnie z tym, że siły polskie są o wiele słabsze niż niemieckie wtedy, stąd rosyjskie szacunki kilkudniowe dla rubieży Wisły są jak najbardziej realistyczne. „nikt przecież nie zakłada, że Polska potrafiłaby się samodzielnie obronić - dlatego właśnie opracowywane są podobne plany współpracy sojuszniczej.". Owszem. Takie plany były też w 1939 – efekt znamy. Wielokrotnie takie autorytety jak Zbigniew Brzeziński i Jan Nowak Jeziorański powtarzały „NATO przyjdzie Polsce z pomocą, ale musi mieć komu przychodzić, czyli Polska musi sama wytrzymać pierwsze uderzenie tydzień-dwa, bo NATO to demokratyczne państwa, muszą być podjęte decyzje, zbierają się parlamenty itp.”. To tyle skrótu wypowiedzi tych polityków. W 39 Polska padła w ciągu, dosłownie, godzin. Brytyjczycy przerwali formowanie korpusu ekspedycyjnego, który miałby wejść od strony Rumunii, bo na potrzeba było ok. ośmiu dni a Polski już nie było wojskowo wcześniej. Dziś byłoby podobnie. Natomiast co do wymiany ciosów atomowych, to plany wojny wschód-zachód są takie jak szczegółowo przedstawił pułkownik Kukliński: wojna toczyłaby się na Wisłą. Rosja i Zachód by zostały, Polska przestałaby istnieć.
już oceniałe(a)ś
0
0
@bardzospokojny на каком телевизионном канале в России ты это смотрел????? Лжец!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
@????????? ????? Я видел на Russia-Today, дискуссии по РТР-Планета является русски программa правильно? Может быть? Более того, сам Путин говорил о нескольких дней в случае войны так, где лежат? Но они сделали это в Украине, Осетии, Чечне, Молдове и т.д.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tematy ważne dla Warszawy
Tym żyje Warszawa
Magazyn Kuchnia
Tematy
Miejsca
Ludzie
Dzielnice