2/8
zamknij < >

Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł

Zdjęcie numer 2 w galerii - Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł

Gazeta Wyborcza

Ogródki działkowe Na Wirażu
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 7 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
  • Zdjęcie numer 8 w galerii Działki na ostrym wirażu. Inwestor kupił ogród przy Lotnisku Chopina za 80 mln zł
Komentarze
I bardzo dobrze !!! Przecież droga z lotniska do miasta, to pierwsza WIZYTÓWKA Warszawy jaką widzi obcokrajowiec czy nawet rodzimy przybysz. Niestety te pełne drewnianych bud przypominające slumsy "działki", robią fatalne wrażenie. Nie mam nic przeciwko działkom i działkowiczom choćby dlatego, ze sam jestem jednym z nich, ale zakorzenione od lat zamiłowanie WIĘKSZOŚCI działkowiczów do syfu, dziadostwa i bylejakości, WYKLUCZA te obiekty z możliwości ich istnienia obok reprezentacyjnych ulic w środku miasta. Obecne przepisy są chore, np. odebranie porzuconej działki trwa LATAMI a syf i chaszcze porastające sporą część KAŻDEGO Ogrodu, w sekundę zepsują wrażenie każdego, podobnie jak i stare wanny pełniące rolę zbiorników na deszczówkę. stojące obok bud i bunkrów udających altanki A co do twierdzeń demagogów, twierdzących że działki "poprawiają" powietrze, to radzę być ostrożnym, gdyż zamiłowanie do CAŁOROCZNEGO palenia resztek roślinnych a nawet i śmieci - w tym plastików, jest wciąż TAK SAMO SILNE jak "miłość" do owych wystawianych na honorowe miejsca starych wanien :-)
już oceniałe(a)ś
26
13
Żadne biura tam nie powinny powstać. Warszawa dusi się od tego, że wszyscy do pracy jeżdżą tylko w jednym kierunku. Biura powinny powstać w różnych miejscach Warszawy i powinny być przemieszane z osiedlami mieszkaniowymi. Bemowo czeka, Żerań czeka. Tak samo niezabudowane tereny na południe od Gocławia. Identycznie Targówek Fabryczny. Miasto powinno dbać o równomierny rozwój, zwłaszcza gdy nie potrafi zapewnić sprawnej komunikacji i ludzie w jedną stronę jadą co najmniej 1.5 godziny. A potem problemy bo rodzice w jak wyjdą z domu i z powrotem do niego wrócą, to mija 10-12 godzin....
@the_tree_of_truth od "niezabudowanych terenów" na południe od Gocławia to się odczep z tymi swoimi biurwowcami. U siebie pod blokiem postaw.
już oceniałe(a)ś
5
7
@the_tree_of_truth Piszesz bez sensu. Bo np. Firma, w której pracuje moja córka, ŚREDNIO co dwa-trzy lata zmienia miejsce swojej siedziby. Wynajmowali już biura na Żeraniu, przy ul. Towarowej, w Mordorze, na Żoliborzu, a teraz od pół roku działają na Jana Kazimierza. Więc córka raz ma do pracy 15 minut, innym razem nawet i ponad godzinę. Bo przecież nie będzie się za każdym razem zwalniać i od nowa szukać pracy "bliżej".
już oceniałe(a)ś
9
0
HURRA!!!! DZIAŁKI? LIKWIDOWAĆ!!! TEREN ZABUDOWAĆ - IM ŚCIŚLEJ TYM LEPIEJ!!! NIECH DEVELOPER ZAROBI!!! TYLKO POTEM NIE PŁAKAĆ, ŻE POWIETRZE W MIEŚCIE CORAZ GORSZE, ŻE ZANIECZYSZCZENIA, ŻE NIE MA CZYM ODDYCHAĆ, ŻE CHOROBY PŁUC... GRUNT, ŻE ZROBI DEVELOPER ORAZ CI CO ZAROBIĆ "POWINNI" ==================================================== Wszelkie insynuacje jakoby decyzje wydawane w sprawie miały podłoże korupcyjne są - co jest oczywiście oczywistą oczywistością - ABSOLUTNIE BEZPODSTAWNE!!!
@sacc77 Człowieku. Za 15 lat wszystkie nowo rejestrowane samochody w mieście będą elektryczne. Co kogo dziś obchodzą spaliny w kontekście budowania nowych domów.
już oceniałe(a)ś
1
5
@sacc77 Działki i zdrowe powietrze? Chyba nie wiesz co piszesz.... Polecam ci wizytę choćby w choć jednym ROD - zwłaszcza JESIENIĄ, kiedy przychodzi "sezon" palenia WSZYSTKIEGO co tylko się da. Od liści zaczynając po niezużyte w sezonie i zbędne już kawałki folii, butelek czy papy używanej do "reperacji" pokrycia bud zwanych "altankami"
już oceniałe(a)ś
4
3
Przejeżdżam w tej okolicy prawie codziennie. Tereny zielone? Tak... tylko, że niedostępne i zapełnione budami. Ląduje ktoś na Okęciu i się pewnie zastanawia... Warszawa to, czy Garwolin (z całym szacunkiem dla Garwolina). A wszystkim, którzy chcą świeżego powietrza w Warszawie polecam wybór: albo wyjazd za miasto, albo las sosnowy na placu Defilad. Ciekawe, która koncepcja zwycięży:) Chociaż, kto wie... Może lepiej las na Okęciu posadzić?
już oceniałe(a)ś
14
16
i bardzo dobrze.... "hodowanie" marchewki w centrum Warszawy, na gruncie który jest wart kilkaset mln zł to jakiś absurd....
@kaktus-2 To ciekawe, bo w Paryżu czy Nowym Jorku myślą akurat odwrotnie, zakładając miejskie ogródki. Przekonanie, że miasto to tylko beton jest prowincjonalizmem.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie podoba mi sie, ze zabieraja emerytom dzialki i MOWIE STANOWCZO NIE! Zeby bylo jasne, to nie jest jakis komunistyczny wymysl, na Zachodzie tez ludzie maja i uprawiaja swoje warzywka! W Warszawie jest tyle gruntu pod biurowce i osiedla, bysci sie gnoje nie blaznili!!! Skandal!!! Dzialka to samo Zdrowie!!!
już oceniałe(a)ś
10
12
Super, brawo! Precz z ogródkami/slumsami w centrum miasta!
już oceniałe(a)ś
11
10
no i bardzo dobrze - będzie bezpieczniej, bo ci działkowcy to tylko strzelali do siebie...
już oceniałe(a)ś
8
10