1/4
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Warszawa Mirona Białoszewskiego: Chcę się wyprowadzić z tych mrówek

TADEUSZ FREDRO-BONIECKI

Miron Białoszewski przed mrówkowcem przy ul. Lizbońskiej
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Warszawa Mirona Białoszewskiego: Chcę się wyprowadzić z tych mrówek
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Warszawa Mirona Białoszewskiego: Chcę się wyprowadzić z tych mrówek
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Warszawa Mirona Białoszewskiego: Chcę się wyprowadzić z tych mrówek
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Warszawa Mirona Białoszewskiego: Chcę się wyprowadzić z tych mrówek
Komentarze
Fantastyczny pisarz, fantastyczny poeta, fantastyczny człowiek! Ulica mu się należy, to Warszawa powinna zabiegać o to!!
@@gomkisa99 Czy mieszkając przy placu Dąbrowskiego też wyrzucał z okna śmieci na ulicę?
już oceniałe(a)ś
4
3
@zdziwiony6 Miron Białoszewski tu był: h t tp ://berlin-fotofestival.de/exhibition/lunik-ix-en/ Należy się tablica pamiątkowa jak nic!
już oceniałe(a)ś
3
0
Czy "Chamowo" zostało wymyślone na poczekaniu przez Berberyusz? - Nie , określenie to istniało dużo wcześniej (co najmniej kilkanaście lat).
już oceniałe(a)ś
5
0
Dlaczego on na tę część miasta mówił Chamowo?
@zdziwiony6 domyśl się...
już oceniałe(a)ś
6
2
podsłyszał to od ą-ę saskokępian
już oceniałe(a)ś
3
3
@zdziwiony6 Gdyby mieszkał na grochowie w blokowisku dresiaży i lumpenproletariatu to musiałby by sobie strzelic w łeb. Nie wytrzymałby tamtego chamstwa. Ja do dziś omijam te tereny. Teraz to juz kolejne pokolenie tam sie popłodziło. Często widać matkę palącą i prowadzącą wózek a obok idzie w dresie koleś z piwem i fają i coś przeklina przez komórkę. Są młodzi. Są straszni. Żyją z nielegalnego drobnego handlu. Części samochodowe kradzine najczęściej jako drobni paseży. Poziom absolutne dno. Młodzi alkoholicy. Tatuaze. Ona też wydziergana. Wygląda jak dziwka obwieszona różowymi szmatkami z lumpexu.
już oceniałe(a)ś
0
1
@szabepio pitolisz jak potłuczony. takie obrazki znajdziesz na każdym osiedlu w Warszawie. Grochów to nie wyjątek. swego czasu mieszkałem trochę na Ochocie - takiego prymitywizmu i prostactwa z jakim tam się spotkałem tu na Grochowie, gdzie mieszkam nie doświadczyłem. kiedyś okoliczne menele próbowały mi obrobić mieszkanie i nie było to na Grochowie tylko na Ochocie.
już oceniałe(a)ś
4
0
@szabepio Twoja ortografia sugeruje, że też jesteś intelektualistą.
już oceniałe(a)ś
3
0
@zdziwiony6 Bo wprowadził nowy zwyczaj wyrzucania śmieci oknem. Odtąd ten spory blok zaczęto nazywać Chamowem od tego jednego zamieszkującego go chama.
już oceniałe(a)ś
3
0
@bobislaw.borboje No własnie. Można faceta cenić za pisarstwo ale nie wiem dlaczego niektórzy chcą z niego zrobić świętego.
już oceniałe(a)ś
3
1
A to ciekawe kiedy się tym pieszczoszkiem PRl-u zainteresuje IPN.
już oceniałe(a)ś
3
1
Chamowo. Chamów tam całe mnóstwo. Zresztą nie tylko tam. Polska to głównie chamstwo. Takie duze jak śdm za 200 baniek albo takie małe na drodze w sklepie w urzędzie. Codziennie. Kazdy jest większym lub mniejszym chamem. A chamstwo znaczy tyle co mnie ma byc dobrze. Chamy stawiam wam klocka na mordach.
już oceniałe(a)ś
5
5
W szkole musiałem "interpretować" na j. polskim jego tzw. "wiersze", czyli "powiedz, co poeta miał na myśli". Zinterpretowałem. Powiedziałem, że poeta chciał nam dać do zrozumienia, że uważa się za idiotę. Miałem przејеbane do samej matury. Nie wiedziałem tylko, że sprawca moich problemów, ten "poeta" mieszkał o rzut beretem mojego kina "Sawa". Gdybym wiedział, to obiłbym mu mordę bez litości.
@bobislaw.borboje Tylko, że argument siły nie zmieniłby faktu, iż jesteś burakiem. Ale da się z tym żyć.
już oceniałe(a)ś
5
2
Ulica im schizola co nie pił jabola.
@wyjepka Kretyn.
już oceniałe(a)ś
5
6
Tematy ważne dla Warszawy
Tym żyje Warszawa
Magazyn Kuchnia
Tematy
Miejsca
Ludzie
Dzielnice