Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A mnie się podobało, chociaż pogoda średnia, ale nastroje wspaniałe. Nie wiem czemu jakiś wariat biegał między ludźmi i wykrzykiwał (po angielsku zresztą), że skazani jesteśmy na J.K. na zawsze. Jakoś nikt mu nie wierzył...
już oceniałe(a)ś
33
6
było fajnie, super atmosfera, chociaż zimno :) pozdrawiam wszystkich uczestników :)
już oceniałe(a)ś
20
8
Żeby było tak jak było!
już oceniałe(a)ś
8
1
hatetepe://wyborcza.pl/1,75477,19450465,niemcy-chadeccy-politycy-domagaja-sie-sankcji-gospodarczych.html Ciekawe jak zamierzają je przeprowadzić w sytuacji gdy Polska kupuje w Niemczech równowartość nieco ponad 80% chińskiego importu z Niemiec, Chiny zwalniają i osłabiają swoją walutę, USA zwalniają gospodarczo i wprowadzają różne formy ograniczenia importu z Niemiec (vide sprawa VW). Reszta Azji też zwalnia. W tej sytuacji Niemcy muszą walczyć o każde Euro, które Europa chce wydać na ich eksport. Gdyby jakiekolwiek sankcje były możliwe to niemiecki biznes nie walczyłby o zniesienie sankcji na eksport do Rosji (kraj o podobnym rozmiarze importu z Niemiec co Polska). Obecnie Niemców na żadne sankcje nie stać, bo to oznaczałoby poważne problemy dla niemieckich firm.
@mada.kinhcim Z Rosją handluje parę wielkich firm energetycznych plus Adidas (rosyjscy kibole uwielbiają tę markę). W interesie wielkich firm energetycznych z Niemiec są sankcje na Rosję bo mają większą siłę przetargową. Szefowie kilku dużych firm są łatwym celem do skłonienia do współpracy, dobrej współpracy (vide prezes Total, i otruty w Moskwie i ledwo odratowany szef BP). Czy Niemiecy stać na sankcje w stosunku do Polski? Tego nie wiemy, ale Polski nie stać na wprowadzenie kontroli na zachodniej granicy ze wzg na "zagrożenie imigracją z Ukrainy, Mołdawii etc". Polski nie stać na dokładne kontrole w firmach budowlanych w Niemczech, etc, etc. Poza tym tania i dobrze zorganizowana jest siła robocza w Czechach, które kulturą są bliższe Europie niż ta z Kongresówki, która obecnie dominuje w polskich władzach.
już oceniałe(a)ś
3
0
Coś mało pisowskich trolli. Czyżby partia prezia mniej już płaciła ?
już oceniałe(a)ś
2
0
Jakoś na żadnym ze zdjęć nie dostrzegłem Andrzejka Hadacza, czołowego zadymiarza i prowokatora na rzecz PO i Bronka. A przecież był tam!
@ritzy Widziałam na innej stronie, był
już oceniałe(a)ś
1
3
@o_retyy Znani jesteście ze zwidów
już oceniałe(a)ś
0
0
To ile was się zmieściło na tym placu o powierzchni niecałych 10 tysięcy metrów? Znów 50 tysięcy? To chyba każdy wziął 5 osób na barana i wszyscy ściśnięci. ;-)
już oceniałe(a)ś
8
15
A gdzie jest hasło "Kijowski, płać na swoje dzieci!"?
@o_retyy Pisz trolu Kurski płać swoje alimenty
już oceniałe(a)ś
1
0