Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dobre zdjęcia.

  Winę za zamordowanie miasta i jego mieszkańców ponoszą oczywiście Niemcy. Ale winni są też ci, którzy zdecydowali po polskiej stronie o wybuchu powstania, które nie miało żadnych szans powodzenia. Było to typowo polskie poświęcenie i szarża wbrew zdrowemu rozsądkowi.

  Należy obecnie z całą surowością potępić decyzję o rozpoczęciu powstania, żeby wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.
  @r3zt1rypn1e
  Czyli winę za gwałt ponosi oczywiście gwałciciel, ale gdyby kobieta nie chodziła wieczorem po parku...
  już oceniałe(a)ś
  1
  12
  @r3zt1rypn1e
  Trudno się niestety nie zgodzić. Najgorsze jest to, że tak wielu i tak wspaniałych ludzi zginęło i to nie tylko tylko walczących, ale przecież ludności cywilnej. Jeśli decydujący liczyli na sowiecką pomoc, albo płochliwą ucieczkę Niemców, to byli bardzo i dziwnie naiwni.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @persefona
  Niestety co roku w warszawie jest uprawiany ONANIZM POWSTAŃCZY, ktory niczemu nie sluzy. Ja rozumiem, bohaterstwo i poswiecenie bylo ogromne, ale jak slusznie zauwazasz, kompletnie bezcelowe. Co wiecej, warszawa "w nagrode" zostala zrownana z ziemia. Polacy to jednak dziwny narod....
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Ci biedni ludzie wszczynając powstanie nie zdawali sobie sprawy z tego, że Niemcy nie odpuszczą. Bilans powstania to dramat. Nie dało nic prócz mitu, zabrało życie tysiącom młodych ludzi, którzy przydali by się po wojnie.
  @Essox123
  Nie znasz mentalnosci polaka? CO? JA NIE potrafie? I dawaj z pistoletem na czolgi. Nienawidze tego w polskiej psychice, udowodnic komus cos, za wszelka cene. A naprawde nic nikomu nie udowadnia, tylko swoje ego podbudowuje....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na zdjęciach widać jak kiepsko byli uzbrojeni powstańcy. Wielu nie posiadała żadnej broni albo tylko granat.
  @WJW
  jednorazowi żołnierze
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @ogniomistrzkalen
  Inne określenie to mięso armatnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Piękne zdjęcia.
  @byk12534
  Piękne zdjęcia i wspaniali ludzi, tylko jakoś serce ściska, kiedy się myśli, jak wiele za to zapłacili i jak wielu poległo.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Świetne zdjęcia. Czy jest w tych zbiorach może coś z adresem Koszykowa 31 ? Siostra babci która była łączniczką tam mieszkała. Mam jedno z barykadą pod oknami ale może coś jeszcze istnieje ?
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  znakomite zdjęcia
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  dzięki
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Wesoło, że hej!
  @lwplwp
  Zwłaszcza wesoło było wtedy na Woli i Ochocie
  już oceniałe(a)ś
  5
  0