- Na pewno bunt przeciwko temu, co robi PiS w Polsce, był istotny, ale zaprocentowała też konsekwencja w poważnej i pozytywnej rozmowie o Warszawie - to według Rafała Trzaskowskiego główne powody jego wygranej w wyborach samorządowych w stolicy. Czy jako nowy prezydent będzie optował za ograniczeniem wjazdu dla samochodów do centrum miasta? Jak miasto pod jego rządami będzie w przyszłym roku szkolnym radzić sobie z kumulacją roczników w pierwszych klasach szkoły średniej? Czy Grzegorz Schetyna będzie wpływał na kształt kadry warszawskiego ratusza? Więcej pytań i odpowiedzi w rozmowie szefowej 'Gazety Stołecznej' Aleksandry Sobczak ze zwycięzcą wyborów prezydenckich w Warszawie.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Coraz więcej miast dochodzi do wniosku że można stworzyć miasto przyjazne ludziom albo przyjazne samochodom. Ale nie jedno i drugie. Mam nadzieję że pan Trzaskowski postawi na komfort ludzi.

  Smog i korki to dwa główne problemy miasta. Oba można by poprawić nakładając restrykcje na używanie samochodów. W latach 70-tych, 80-tych Warszwa miała pięć razy mniej samochodów i ludzie jakoś żyli.
  @leostrauss
  Popieram!
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  @leostrauss
  A 100 lat temu to hohoho. I jeszcze przy świeczkach siedźcie. tylko koniecznie łojowych. absolutnie żadna straty na. powodzenia; )
  już oceniałe(a)ś
  3
  19
  @leostrauss
  racja! jestem za tym by w warszawie byly jedynie nieuzywane samochody!
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @lot69
  Do Kazakstanu tam bedzie ci sie podobalo...
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @amaks
  Za to ty byłbyś oczarowany Pjongjangiem:)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @leostrauss
  trzeba rozwijac komunikacje miejska, dowozic dzieci do szkoly autobusami. moj maz przez rok mieszkal w Teheranie. tam od czasu do czasu jest dzien wolny od szkoly z powodu smogu. nie, nie dlatego, ze smog szkodzi dzieciom, a dlatego, ze tam kazdy dowozi dziecko do szkoly swoim autem i przyczynia sie do powstawania smogu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Normalnie mówiący człowiek, zapewne też i podobnie rozsądnie rozumujący. Chciałoby się więcej takich polityków. No i książki zapewne własne, znane mu z autopsji, a nie od agencji planu filmowego...
  już oceniałe(a)ś
  31
  1
  trzymam kciuki
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Rafał, szacun za martensy do garniaka. Też noszę. Punk's not dead.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  żeby tylko starczyło mu determinacji i rozsądku...
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Jest sympatyczny, myśli i mówi sensownie, ale w tej rozmowie sprawił mi spory zawód. Po pierwsze, niewiele pozostało z jego deklaracji wyborczych, nawet jeśli to była tylko konieczna licytacja z konkurentem. Po drugie, nic samodzielnie nie zdziała w sprawach kadrowych w ratuszu i miejskich jednostkach. Ewolucja, a nie rewolucja, może tylko oznaczać, że jest zakładnikiem układów partyjnych, towarzyskich, a być może biznesowych. Po trzecie, zachodzi obawa, że jego prezydentura jest kontynuacją wcześniejszych, w miarę skutecznych, ale niekoniecznie roztropnych rządów. Po czwarte, będzie interesujące, kto mu będzie doradzał (u Hanki były to przyjaciółki z kruchty, a kto mu wcisnął Rabieja) i jakie będą jego relacje z klerem? Tak, czy inaczej, chyba warto dać mu kredyt zaufania i poczekać na konkretne działania.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Panie prezydencie, jedna rada - jeśli musi Pan przemieszczać się w różne miejsca, to niech Pan weźmie taksówkę, samochód zostawi na wyjazdy za miasto. Zawsze to o jednego zawalidrogę mniej, a i Panu będzie wygodniej i szybciej. Ruch samochodowy w centrum musi być ograniczony do minimum, inaczej nic z tego nie będzie.
  "Kraj rozwinięty to nie taki, gdzie biedni jeżdżą samochodami, ale ten, gdzie bogaci jeżdża metrem"
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Zasłużone gratulacje za wygraną w wielkim stylu. Teraz czekamy na mądre zarządzanie Warszawą. Koniecznie trzeba zmniejszyć smog i znacznie poprawić komunikację miejską.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  `