Rafał Trzaskowski ma być wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy w najbliższych wyborach samorządowych. W rozmowie z Aleksandrą Sobczak zdradza, jaka powinna być stolica, by lepiej się w niej żyło. - Jeśli miasto ma żyć to pieszych powinno być jak najwięcej, a miejsca parkingowe, zwłaszcza w centrum, powinny być schowane pod ziemię. Opłaty za parkowanie powinny być natomiast dużo bardziej elastyczne - twierdzi Trzaskowski. I przyznaje, że wymaga to zmiany ustawy. Jednocześnie kandydat na prezydenta stolicy zdaje sobie sprawę, że jest wiele osób, które do centrum muszą wjechać. - Jednak nie powinno być to opłacalne na dłużej niż godzinę, maksymalnie dwie czy trzy. Sytuacja, w której ludzie spoza miasta czy metropolii parkują samochody w centrum stolicy na kilka dni nie jest spotykana w żadnym, innym dużym mieście w Europie - twierdzi Trzaskowski.

Bez względu, kto zostanie nowym gospodarzem Warszawy, przyjdzie mu się zmierzyć z tematem reprywatyzacji. Jakie błędy w tym temacie popełniła Hanna Gronkiewicz- Waltz? Zdaniem jej kolegi z PO, należało reagować szybciej i mniej ufać urzędnikom, którzy zatrudnieni byli wcześniej. - Teraz rozwiązanie jest proste - trzeba skończyć z teatrami politycznymi i uchwalić ustawę reprywatyzacyjną. Wszystko, co dotyczy afery reprywatyzacyjnej powinno zostać wyjaśnione i wypalone gorącym żelazem i powinniśmy się wszyscy zastanowić, co dalej - uważa Rafał Trzaskowski.

Gość Aleksandry Sobczak odniósł się również do pytania, dlaczego ostatnio aktywnie zaangażował się w walkę o prawa kobiet. - Prawa kobiet nie mają koloru politycznego. Jeżeli mówimy o budowie żłobków, równouprawnieniu płacowym czy przestrzeganiu praw kobiet w szpitalach to dla mnie to są kwestie lewicy czy prawicy - twierdzi Trzaskowski. Tymczasem w Sejmie trwa dyskusja nad 'średniowiecznym' projektem dotyczącym praw kobiet. - Dlatego obowiązkiem opozycji jest zapewnienie, by dyskusja na ten temat była wyważona, bo tzw. kompromis aborcyjny nie działa - stwierdza.
Więcej
  Komentarze
  Pomylke prostuje!!!!!
  NIE DAJCIE PISLANDOWI WARSZAWY!!!
  @hanita
  Lepiej oddać czyścicielom kamienic
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy te wszystkie przemyslenia sie sprawdza chocby w jednym procencie, zobaczymy!
  Najwazniejsze madrze mysli. Dajcie pis-landowi Warszawy!!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ojciec bylby dumny!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Piesi - tak, ale czy pieszym dzieje sie jakaś krzywda?!
  A my - przyjezdni spod Warszawy (samochodami) też nie chcemy się czuć jak intruzi.
  Poproszę o parkingi (piętrowe, podziemne, etc)
  Przyjeżdżam do lekarzy, pozałatwiać sprawy etc.
  I KONIECZNIE więcej toalet publicznych - czystych i dostępnych.
  Wiślane Bulwary niby taki cud, a toalet nie ma. Jakieś toi -toijki to w miarę obrzydliwe rozwiązanie.
  @willie1950
  Pieszym w Warszawie aktualnie dzieje się ogromna krzywda, bo po większości chodników nie da się przemieszczać- są zastawione przez samochody. Warszawa ma naprawdę niezłą komunikację publiczną, jeżdżenie po niej samochodem- jeśli nie jest się dostawcą albo kurierem- jest nawykiem po prostu idiotycznym. Polecam wizyty w Kopenhadze, Sztokholmie, Berlinie i innych europejskich stolicach- bo naprawdę już tylko na Ukrainie i Białorusi obywatele czują, że muszą do warzywniaka przemieszczać się suvem. Argument zatrucia powietrza i jazgotu pomijam, bo wydaje mi się dość oczywisty.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  W sprawie praw mniejszości PO i PISiarnia mogą podać sobie ręce vide sprawa Mniejszości
  Śląskiej i języka śląskiego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Dlaczego słoika na prezydenta miasta? Nie ma ludzi, którzy tu się urodzili? Nie mam o to pretensji, bo to nie jest ważne, ale PO specjalnie wystawiła takiego kandydata, żeby przerżnąć wybory.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  Mieszkańcy muszą mieć za darmo i samochodem trzeba wjechać do centrum. A potem słusznie o P&R i opłatach za parkowanie. Jakby tylko połowy roli się wyuczył. Strasznie wolno PO uczy się czegokolwiek.
  już oceniałe(a)ś
  1
  8
  "miejsca parkingowe, zwłaszcza w centrum, powinny być schowane pod ziemię. Opłaty za parkowanie powinny być natomiast dużo bardziej elastyczne" - czubek, ciekawe gdzie chce kopać te miejsca parkingowe. Koszt budowy jednego to 100 tyś zł :) O opłatach elastycznych nie wspomnę bo to zdaje się partia Trzaskowskiego próbowała storpedować projekt PiS który to umożliwiał. Trzaskowski ma u mnie minus, bo na 10 kilometrów wyłazi z niego kryptokorwinista.
  już oceniałe(a)ś
  0
  12