Zostaliśmy niesłychanie brutalnie potraktowani przez Funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej. Szarpali nas, wyrzucali nas nieostrożnie za barierki, byli agresywni, koledze proponowali 'wyjście na solo' - opowiada Rafał Suszek, fizyk matematyczny z UW i Obywatel RP.
Rafała Suszka spotkaliśmy w sobotę przed Sejmem późnym popołudniem. Naukowiec opowiedział nam o wydarzeniach w nocy z piątku na sobotę (14 na 15 lipca 2017 r.).
- Mam żal do polityków, którzy wczoraj wychodzili do nas. Zachowywali się nieroztropne, bo chłodzili nastroje. Bo zamiast napędzać ludzi do działania obywatelskiego - mówi.
Zaapelował o jak najliczniejsze stawienie się na manifestacji przed Sejmem zaplanowej na godz. 15 w niedzielę 16 lipca. - Choćby po to, aby za parę lat, kiedy już wszystko, co dziś wydaje się nieuchronne, runie przez siódme dno, by móc spojrzeć w lustro w oczy rodzinie, znajomym. My nie mówimy o polityce, my mówimy o wyborach cywilizacyjnych - dodaje Suszek.
Więcej
  Komentarze
  Co tam barierki. PiS powinien się murem wysokim na 3 metry otoczyć...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kolejny dzień GW broni mafii vatowskich i paliwowych. No tak 30 mld rocznie droga nie chodzi, warto się postarać.
  @mlot_na_pogan Ta sitwa korupcji i kolesiowstwa w PiS-ie toco nic?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mlot_na_pogan Wyborcza broni, a komunistyczny prokurator piotrowicz zwalcza. Dziwny wasz bolszewicki swiat kacapy zza Buga.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mlot_na_pogan A SKOK' i też GW broni? 5miliardów! Amber Gold 800milionów
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mam nadzieje, ze wnuki pracowników PZPR w końcu pójdą do normalnej pracy.
  @mlot_na_pogan A co wnuki za to moga? Oni tez chca normalnie zyc jak kazdy inny czlowiek i ty nie masz prawa im zabronic zyc jak chca.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mlot_na_pogan Komunistyczny prokurator piotrowicz czlonek ppr ma "normalna prace", zgadnij gdzie kacapie ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @dariuszk Wnuki za to moga ! W wyniku denazifikacji w Niemczech osobom ktore temu procesowi podlegaly nie wolno bylo miec zadnych funkcji w zyciu politycznym i spolecznym kraju, na swoj chleb powszedni byli zobowiazani zarabiac pracujac w uslugach ( wywoz smieci, sprzatanie ulic, itp.) to samodotyczylo ich dzieci i wnukow . Wielu z nich zostalo skazanych na kary wiezienia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  chłopczyki ze strazy marszałkowskiej i cała ta pisia hołota będzie niedługo zbierac puszki po piwie aż mi sie humor poprawia jak myśle co bedzie robic taka pawłowicz, kępa czy sam doopa duda myslicie, smieszni ludzie, ze nie rozliczymy waszego faszyzmu i łamania prawa? a może jeszcze emeryturki będziecie chcieli barc, co ??? a chu
  @3-kuleczka Sondaże na to nie wskazują to raz po drugie nie strasz nas, ok?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tu chodzi o nasza wolnosc! A nie o jakies pierdoly kto jak wyglada. Fleksy beda potrzebne do ciecia barier. Nie poddamy sie!
  @dariuszk Nigdy dotąd nie czułem takiej wolności w naszym państwie jak teraz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mlot_na_pogan Czlowiek sie moze do wszystkiego przyzwyczaic tylko trzeba jemu dlugo i monotonnie wmawiac pewne rzeczy az "zrozumnie". Ja takiego czegos nie chce Ja chce decydowac o sobie i miec wybor.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ale arab! dlaczego szpetni ludzie oszpecaja sie z wlasnej woli? moze o tym wiedza polscy psycholodzy? /nie sadze/.
  @jerzy2035 Ale kretyn!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jerzy2035 Nie podoba ci sie GEJU ? Znowu musisz onanizowac "z pamieci". Wy geje to macie ciezko.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jerzy2035 ojejku jeeejku, ja wole slicznych gładkich chłopczyków,...,co ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Te barierki jakos przypominaja tarcze zomo. Niestety wielu nie pamieta. Bolszewicki pis, sie postara aby tradycji stalo sie za dosc. Czekam na pojawienie sie Milicjantow w rynsztunku, parobkow Kiszczaka / Blaszczaka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `