Skoro warszawiacy nie chcą korzystać z przejść podziemnych, wpuśćmy tam artystów - uznali na warszawskiej Pradze. Drogowcy są za i chcą oddawać przestrzeń pod ulicami na działalność społeczną także w innych częściach miasta.
Na dachu warszawskiego biurowca Warsaw Spire zamontowane zostały dwie 40-metrowe iglice. Wraz z nimi kompleks przy placu Europejskim osiągnął swoją docelową wysokość 220 metrów! Projekt Ghelamco Poland zostanie oddany do użytku w maju tego roku.
Duże zainteresowanie zmianami na pl. Narutowicza i protesty przeciw likwidacji pętli tramwajowej. - Nie jest ona jeszcze przesądzona - mówi wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.
W sąsiedztwie wieżowca Warsaw Spire, na warszawskiej Woli rozpoczęła się budowa biurowca Wronia 31. W budynku znajdzie się 15 tys. m kw. powierzchni biurowej.
Na Ochocie powstanie park Zachodni. Urząd dzielnicy zaprezentował jego projekt i zaprasza mieszkańców na prezentację w przyszłym tygodniu
Centrum handlowe w Piasecznie nie będzie rozbudowane o nową galerię, parkingi, stację paliw oraz myjnię samochodową. NSA zablokował inwestycję.
Choć z placu budowy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zszedł wykonawca, wczoraj podpisano umowę na projekt stałej wystawy.
Ponadtrzystuletni ogród na warszawskim Powiślu może nie zarośnie blokami. Plan zagospodarowania zezwala jedynie na małą inwestycję na działalność charytatywną. Będzie uchwalony wkrótce.
Bazar Różyckiego na warszawskiej Pradze-Północ wzniesie się na wyższy poziom. Dosłownie. Nad straganami powstaną tarasy z kawiarniami.
Część historycznego ogrodu sióstr szarytek zamieni się w plac budowy. Co tam będzie i jak duże? Kościelny inwestor wykonał krok w tył. To nie zapowiedź dobrej zmiany, tylko fikołka prawnego, by postawić na swoim.
Miasto i wieś biorą się za bary na pl. Defilad. Ratusz chce tu miasta - dużo betonu i kamienia, a na tym imprezy masowe. A ?wieś?, czyli aktywiści (rowerzyści, wegetarianie itd.), marzy o drzewach i trawie.
Czy w środek wpisanego do rejestru zabytków budynku można wstawić 140-metrowy wieżowiec? Deweloper nie kryje, że chciałby mieć taką możliwość dzięki zmianie planu zagospodarowania, którą właśnie uruchamia ratusz
- Nie jestem przeciwnikiem mostu Krasińskiego na Żoliborzu, ale ratusz wciąż nie potrafi mnie przekonać, że to superpilna inwestycja. 700 mln zł naprawdę można wydać w Warszawie lepiej - pisze w komentarzu Jarosław Osowski.
Deweloperzy starają się dziś o certyfikaty potwierdzające dbałość o środowisko naturalne, dopłacając za prąd wyprodukowany ze źródeł odnawialnych, budując parkingi dla rowerów i prysznice dla rowerzystów.
Rada Śródmieścia będzie dziś głosować nad przyjęciem planu zagospodarowania rejonu ul. Poznańskiej. Pozwala on nadbudować wieżowce Marriott i dawny Elektrim o 20 m.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.