Ulicami Legionowa przeszedł Marsz Pamięci, w którym wzięło udział około dwustu osób - podało na swojej stronie Polskie Radio. Marsz został zorganizowany, by uczcić śmierć 19-letniego Rafała. Chłopak zmarł 9 marca podczas interwencji policji.
- Po wojnie Warszawa nie miała być po prostu odbudowana, ale przebudowana, także jeśli chodzi o strukturę socjalną. Przed wojną miasto było "chore", bo burżuazyjne, więc trzeba było je uleczyć. Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa była...
Trudne manewry akrobacji lotniczej oraz loty w rytm muzyki mogli podziwiać uczestnicy mistrzostw świata zdalnie sterowanych modeli samolotów, które odbyły się w Pruszkowie.
Kto jeszcze nie widział II linii metra? Kiedy zadaliśmy to pytanie na początku wczorajszego spaceru z czytelnikami "Gazety Stołecznej", w ok. 250-osobowej grupie, podniósł się las rąk.
Gdy w Polskę poszła wiadomość, że w Centrum Zdrowia Dziecka jest lekarz podający chorym na padaczkę marihuanę medyczną, ustawiała się do niego kolejka ludzi. Cierpią na raka, stwardnienie rozsiane, depresję.
Najgorszą opinią w przedwojennej Warszawie cieszyło się osiedle dla bezdomnych na Annopolu, ale baraki na Żoliborzu nie miały lepszej reputacji. Przez kilka sekund widać je na filmie wykonanym w końcu września 1939 r. przez niemieckiego żołnierza z...
Kupili farbę, zamoczyli wałki, chwycili za pędzle i zamalowali obraźliwe hasła na murach Warszawy. W sobotę w ramach akcji HejtStop pędzlem machały dziesiątki warszawiaków.
Wielu rodziców, słysząc diagnozę ? dziecko z zespółem Downa?, popada w rozpacz. Marta i Andrzej adoptowali jeszcze jedno takie dziecko.
Lekarka, która reanimowała Rafała, miała łzy w oczach, że umiera taki młody chłopak. Inni musieli siłą odciągać ją od stołu - widzieli, że nic już nie można zrobić.
Co jakiś czas dochodzę do wniosku, że Warszawa jest naprawdę niesamowita. Ma w sobie nie tylko energię, ale też demiurgiczny rozpęd, który sprawia, że nieustannie coś się tu zmienia, przetwarza, burzy, buduje i otwiera.
"Erinnerungen" - wspomnienia. Taki napis widnieje na albumie z fotografiami zrobionymi przez niemieckiego lotnika w pierwszych latach II wojny światowej. Znaczna część zdjęć pochodzi z Warszawy. Te zrobione z pokładu samolotu biorącego udział w...
Kabaretowy cykl "Pożar w burdelu" powraca do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W sobotę premiera najnowszego, już 22 odcinka.
Spotykamy się pod cerkwią w al. ?Solidarności? 52 w niedzielę o godz. 11. Schodzimy do podziemi i ruszamy II linią metra na zwiedzanie stacji i ich okolic.
Jeśli jakaś liczba dzieci jest w przedszkolach, to chwilę później przeniesie się do podstawówek. A nawet - uwaga! - do gimnazjów. Oczywiste? Nie dla wszystkich
Choć wciąż kupujemy za dużo i w sieciówkach, coraz więcej osób zauważa, że zamiast masowo wyprodukowanych kilkunastu ubrań lepiej kupić jedną rzecz bardzo dobrej jakości.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.