W niedzielę policjant w stopniu starszego sierżanta onanizował się i transmitował to na żywo na wideoczacie portalu erotycznego showup.tv. Występował pod nickiem Police_Man. Był w mundurze. To funkcjonariusz z 9-letnim stażem w policji, mieszka w Warszawie, ma żonę i dziecko. 

Bloger na tropie patologii w policji

Zdarzenie ujawniła jedna z policjantek, która napisała notatkę w tej sprawie. Napisała, że – jej zdaniem – miejsce, w którym mężczyzna się onanizował, to pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Piastowie, jednostka podległa Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie.  O zachowaniu policjanta poinformował na Facebooku bloger Patryk Tomaszewski, który od dwóch lat tropi i ujawnia patologie w polskiej policji. 

Policja: Komentarz w tej sprawie jest zbędny

Stołeczna policja szybko odniosła się do tej sprawy. – Sytuacja nie wymaga żadnego komentarza, w tym przypadku jest zbędny. Teraz liczą się czyny – mówi komisarz Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.  Przekazuje „Wyborczej”, że policjant został natychmiast zawieszony przez komendanta powiatowego policji w Pruszkowie. Jednocześnie wszczęte zostało przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. – Ponadto komendant stołeczny policji wdrożył procedurę administracyjną zwolnienia tej osoby z uwagi na dobro służby – dodaje Marczak. 

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej