Zamaskowana postać pojawia się na schodach prowadzących do biura Kongresu Nowej Prawicy. Sięga po broń. Jednak działacze obradujący w biurze wyciągają broń szybciej. Oddają kilka strzałów, kładąc napastnika trupem. Jednym ze strzelców jest Paweł Walo, rzecznik KNP. Taki film do dziś można zobaczyć w serwisie YouTube.

To reklamówka KNP. Walo mówi do kamery: „Wojna tuż za naszą wschodnią granicą, a na Zachodzie – hordy agresywnych imigrantów z którymi nie potrafią poradzić sobie władze. Gwałty, rozboje na ulicach. I kolejne miliony tak zwanych uchodźców wdzierających się do Europy. To świat, który nas otacza. Nie pozostawiajmy Polaków bez broni”.

Walo właśnie został wiceprezydentem Otwocka, jedynego miasta na Mazowszu, w którym prezydentem jest działacz PiS. To 32-letni Jarosław Margielski. Kilka dni temu mianował zastępców. Pierwszym wiceprezydentem został Sławomir Sierański (pracę zacznie od 1 marca), a drugim zastępcą 38-letni Paweł Walo. To asystent Michała Marusika, europosła Kongresu Nowej Prawicy. Jako rzecznik KNP ma na koncie litanię mocno kontrowersyjnych wypowiedzi.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej