Kurek do Onico trafił w grudniu z rozpadającej się i bankrutującej Stoczni. Początkowo Onico tego ruchu nie planowało, ze Szczecina chciano ściągnąć tylko Bułgara Nikołaja Penczewa, ale klub skorzystał z okazji i zatrudnił obu.

Kurka kuszą także Włosi

Ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Zespół z miejsca stał się kandydatem do medalu PlusLigi, jest wiceliderem tabeli. A Torwar co mecz jest wypełniony kibicami. Debiut Kurka obejrzało 5 tys. widzów, potrzebne były dostawki.

Umowa z Kurkiem obowiązuje jednak tylko do końca sezonu. Według naszych informacji klub już szykuje dla najlepszego siatkarza Europy nową ofertę. Chce namówić Kurka, by został w zespole jeszcze co najmniej na dwa lata.

– Buduje się tutaj coś fajnego, na mocnym fundamencie, jest główny sponsor, klub z roku na rok idzie w dobrą stronę. Czemu nie być tego częścią – zastanawiał się Kurek w wywiadzie dla „Wyborczej”.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.