Z tego powodu dziś (19 września) po południu drogowcy mają przełączyć ruch na północną jezdnię między Wisłostradą a ul. Grupy AK „Kampinos” do nowych osiedli pod Kopcem Czerniakowskim.

Otwarcie całej alei Polski Walczącej (blisko 2 km) za 39,5 mln zł Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewiduje w październiku. To jedna z nielicznych budów w stolicy, która nie złapała znaczącego opóźnienia, choć jak pisaliśmy w "Stołecznej" wiosną wykonawca miał problemy z ze znalezieniem pracowników. Na zwężonej ul. Gagarina przez wiele miesięcy tworzyły się ogromne korki do Wisłostrady.

Nowy odcinek urzędnicy nazywają roboczo "Czerniakowską-bis" w nawiązaniu do fragmentu Wisłostrady - ul. Czerniakowskiej, z którym się krzyżuje. Nomenklatura jednak się zmieni. Po pierwsze - jak pisaliśmy w "Stołecznej" w 2004 r. - z okazji przypadającej wtedy 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nieistniejącą jeszcze wtedy ul. Czerniakowską-bis Rada Warszawy zmieniła w aleję Polski Walczącej. Przewodniczącym Rady był obecny senator PiS Jan Maria Jackowski, którego podpis widnieje pod uchwałą.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej