O debiucie przewoźnika Air Nostrum, znanego też pod nazwą Iberia Regional, na pasie startowym w Modlinie poinformował w imieniu podwarszawskiego portu Andrzej Mazurowski: – Rozpoczął serię wakacyjnych lotów na trasie Bilbao – Warszawa/Modlin – Walencja dla operatora turystycznego Panavision Tours. Z lotniska w Modlinie korzysta coraz więcej linii czarterowych.

Ta informacja kłóci się z przekazem szefa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Mariusza Szpikowskiego, jednego ze współudziałowców spółki lotniskowej w Modlinie, który od zeszłego roku blokuje tu rozbudowę terminalu. Przekonuje on, że Ryanair tak zmonopolizował Modlin, że inne linie nie będą chciały tu lądować. Przewoźników czarterowych i tanie linie Szpikowski wbrew ich woli chce przenieść z Lotniska Chopina, którego jest dyrektorem, na nieużywane od zeszłego roku lotnisko w Radomiu, które wymaga rozbiórki i budowy od podstaw.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.