„Pokój na lato” to miejsce stworzone przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W letnim pawilonie rekreacyjno-kulturalnym, który stanął tuż przy muzeum, w czasie wakacji możecie wziąć udział w koncertach, wykładach i warsztatach. – Opowiadając o tak ważnych wydarzeniach w dziejach stolicy, jak powstanie warszawskie, jesteśmy zobowiązani do tego, by wpływać na to, jak Warszawa wygląda obecnie. Promujemy tu miłość do stolicy – mówi Agnieszka Szulejewska, kierowniczka działu projektów kulturalnych w Instytucie Stefana Starzyńskiego – oddziale Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas czwartkowego spotkania dowiemy się, jak wyglądało „życie stolicy przed świętem i po świętach". Odpowiedź przyniosą pierwsze i ostatnie strony warszawskich gazet – od 1 maja po Wigilię. Wiesław Kot przeczyta więc wydanie z Wigilii 1956 roku. A w niej cytat premiera Józefa Cyrankiewicza z zebrania w Hucie im. Lenina: „Wolałbym tu przyjść jako Dziadzio Mróz czy święty Mikołaj, rozdający podarki. Ale nasza sytuacja gospodarcza jest trudna i ciężka...”.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.