Kolejarze ogłosili wczoraj rewolucyjne zmiany na Dworcu Zachodnim. Podali termin jego przebudowy, która ma potrwać do drugiej połowy 2022 r. Jeszcze niedawno władze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadały, że ta najbardziej uczęszczana stacja w Polsce będzie modernizowana w latach 2019-21. Od roku firma Torprojekt przygotowuje za ponad 11 mln zł dokumentację.

„Kolejne koncepcje do analizy”

Miał to być wstęp do wielkiego remontu linii średnicowej PKP pod Śródmieściem. Jego koncepcję za 22,4 mln zł szykuje konsorcjum Torprojektu z pracownią architektoniczną Kuryłowicz & Associates. Kiedy w styczniu podpisywano z nim umowę w obecności aż dwóch ministrów, padały zapowiedzi, że propozycje zmian na „średnicy” kolejarze dostaną do lipca. Wczoraj od wiceszefa infrastruktury Andrzeja Bittela (PiS) usłyszeliśmy jednak, że dyskusja na ten temat odbędzie się po wakacjach. Z kolei prezes PKP PLK Ireneusz Merchel powiedział „Stołecznej”, że projektanci mają przedstawić „kolejne koncepcje do analizy”. – W październiku albo listopadzie będziemy mogli rozmawiać, w jakim kierunku idziemy na linii średnicowej – dodał prezes Merchel.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.