„700 palm, które utworzą niebawem tropikalny ogród, przypłynęło do Rotterdamu, gdzie będą przychodziły okres aklimatyzacji przed dostawą do obiektu” – poinformował izraelski koncern Global City Holdings, inwestor gigantycznego aquaparku Suntago Wodny Świat. Inwestycja powstaje we wsi Wręcza pod Mszczonowem, ok. 50 km od Warszawy. To będzie największy zadaszony park wodny w Europie.

Suntago Wodny Świat w Mszczonowie powstaje od roku

Budowa trwa od roku. Pracuje tam sześć dźwigów. Inwestycja zaczyna wyrastać z ziemi. Zakończyły się już prace związane z wykopami, a także wszystkie prace fundamentowe. Inwestor zawiadamia o wykonaniu 85 proc. żelbetowych basenów i zainstalowaniu basenowego oświetlenia oraz technologii do uzdatniania wody.

Nad połową piwnic zamknięte są stropy, gotowe są też bryły głównej kuchni i tarasu widokowego. Od początku budowy wylano już 16 tys. m sześc. betonu i zużyto ponad 2,2 tys. t stali zbrojeniowej. Inwestor podpisał niedawno umowę na budowę stacji LNG, która będzie głównym źródłem dostawy gazu do parku wodnego.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.