Do końca marca Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych miał ogłosić wyniki jesiennych konsultacji w sprawie obwodnicy Pragi. Trasa za 883 mln zł ma połączyć al. Stanów Zjednoczonych pod rondem Wiatraczna z ul. Radzymińską na Targówku. Termin już raz został przełożony, teraz obowiązuje kolejny: 30 kwietnia. – Dostaliśmy bardzo dużo uwag od mieszkańców, organizacji społecznych i różnych instytucji. Wpłynęło 1,2 tys. ankiet, a kolejnych kilkaset wniosków w mailach i listach. Ich opracowanie wymaga więcej czasu – przekonują w ZMID.

To oficjalna wersja. Na korytarzach ratusza można też usłyszeć inną. – Z decyzjami o obwodnicy władze miasta czekają na wyniki przetargów w metrze. Wtedy okaże się, ile brakuje im pieniędzy – twierdzi rozmówca „Stołecznej”.

Urzędnicy zwlekają z decyzjami

Jeden przetarg na dokończenie II linii metra przyniósł już przekroczenie kosztorysu o 400 mln zł brutto. Za tunele, trzy stacje na Bemowie i bazę techniczną Mory firmy oczekują ponad 1,6 miliarda złotych. W połowie kwietnia mamy poznać oferty w przetargu na wschodnią końcówkę II linii z Targówka przez Zacisze na Bródno. A w maju – na odcinek metra z dwiema stacjami na pograniczu Woli i Bemowa.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej