Gruby na 536 stron „Testament” Remigiusza Mroza trafi do księgarń 14 marca. To najnowsza powieść, której bohaterką jest zadziorna adwokat Joanna Chyłka. W zapowiedzi wydawnictwa Czwarta Strona czytamy: „Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go kolejne zaskoczenie – odnajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a niedługo potem ginekologiem interesuje się policja, gotowa aresztować go za przestępstwo”.

Mróz: pisarz, który rozbił bank

To, że reprywatyzacja trafiła do książki Mroza, najdobitniej świadczy o tym, że stała się częścią społeczno-politycznego abecadła w Polsce. Bo Mróz to najpopularniejszy polski pisarz, tylko między 2013 a majem 2017 r. wydał 22 książki w pięciu wydawnictwach. Każda sprzedała się co najmniej w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, a niektóre podobno przekroczyły 100 tys.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.