Przed Bożym Narodzeniem rozsypał się worek z prezentami dla kierowców. W nocy z piątku na sobotę ma być otwarta obwodnica Marek, o czym poinformował wczoraj burmistrz tego miasta Jacek Orych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zastrzegła, że nowy odcinek musi jeszcze dopuścić do ruchu nadzór budowlany.

Umowa na Marsa

Ostatniej nocy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych planował z kolei otworzyć nową jezdnię ulicy Żołnierskiej przed skrzyżowaniem z ul. Marsa. Powinno to nieco odblokować przejazd w kierunku Gocławka na tej modernizowanej od wiosny 2016 r. trasie.

Korki zmaleją jednak dopiero wtedy, gdy powstanie estakada dla wjeżdżających do Warszawy. ZMID odłożył jej budowę na początek przyszłej dekady, na razie wybrał projektanta. Według rzeczniczki drogowców Małgorzaty Gajewskiej wkrótce nastąpi podpisanie umowy z firmą Mosty Gdańsk za 832 tys. zł. W ciągu półtora roku ma zaprojektować estakadę, m.in. na kawałku spornego terenu z Instytutem Prymasa Wyszyńskiego, i zdobyć pozwolenie na budowę.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej