Za tydzień tramwajarze zaczną serię spotkań z mieszkańcami i działkowcami. Chcą z nimi ustalić, jak powinno się urządzić teren na wysokości Kanału Wystawowego podczas budowy trasy do osiedla Gocław w latach 2019-21. Pierwsze konsultacje odbędą się 22 listopada w godz. 16-20 w szkole przy ul. Zwycięzców 44, kolejne – w niedzielę 26 listopada od godz. 11 do 17 w ognisku przy ul. Nobla 18/26 (potem 28 listopada i 2 grudnia).

– W czasie spacerów nad Kanałem Wystawowym na początku października duża grupa mieszkańców sygnalizowała, że ma być dziko i jak najbardziej naturalnie. Stąd tyle zieleni na naszych planszach – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Tramwaj na Gocław. Trzy warianty koncepcji zagospodarowania

Uczestnicy konsultacji będą się mogli zapoznać z koncepcjami zagospodarowania odcinka między al. Waszyngtona a al. Stanów Zjednoczonych. Ich przygotowanie tramwajarze zlecili katedrze architektury krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Eksperci przedstawili trzy warianty, które różnią się głównie odległością między obsianym trawą torowiskiem tramwajowym a Kanałem Wystawowym. W najbardziej rozległej wersji wynosi ona 28 m, kolejne 27 m dzieli tory od działek. Do likwidacji byłyby wtedy trzy rzędy ogródków.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej