Przed budową obwodnicy śródmiejskiej i wyborem jej ostatecznego wariantu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych razem z Centrum Komunikacji Społecznej w ratuszu przeprowadzą serię spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami na Grochowie i Targówku.

W czwartek 26 października wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podkreślał w Centrum Społecznym przy ul. Paca, w pobliżu którego ma prowadzić nowa trasa, że urzędnicy są otwarci na uwagi jej sąsiadów i przyszłych użytkowników. Inwestycja ma się zacząć najwcześniej w 2020 r. Na razie w budżecie miasta zarezerwowano na nią 883 mln zł do 2021 r.

Obwodnica w tunelu pod Grochowem

Drogowcy pokazali animację ponad 5-kilometrowego odcinka, którą przygotował jego projektant – firma Mosty Katowice. Na filmie widzimy go z lotu ptaka od strony al. Stanów Zjednoczonych. Za skrzyżowaniem z ul. Grenadierów, które w tej wersji pozostaje jednopoziomowe, zaczyna się 890-metrowy tunel pod rondem Wiatraczna i ul. Wiatraczna. Widać przewidziane do rozbiórki domy u zbiegu Grochowskiej i ul. Zakole i dalej w kierunku ul. Szaserów – blisko ul. Kobielskiej i Prochowej (zaznaczono je skrzyżowanymi kreskami).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej