"Z okazji tegorocznej warszawskiej Parady Równości chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu” – tak zaczyna się list z okazji tegorocznej Parady Równości.

Kraje, które poparły Paradę Równości w Warszawie

Podpisało się pod nim 40 ambasadorów i pięciu przedstawicieli placówek dyplomatycznych. Wśród sygnatariuszy są reprezentanci państw, w których wprowadzono związki partnerskie lub małżeństwa jednopłciowe (Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, RPA, Irlandii, Francji, Urugwaju, Danii czy Hiszpanii), ale też ambasadorzy krajów, w których droga do równości jest jeszcze daleka: Albanii, Wietnamu, Czarnogóry, Ukrainy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.