Ulica Indiry Gandhi wydłuży się o pół kilometra. Ten odcinek będzie sąsiadować z budowanym właśnie szpitalem południowym. W piątek 26 maja drogowcy przekazali, że 2,5 miesiąca od ogłoszenia przetargu.

Wygrała go firma Strabag z ceną 8 mln zł i ośmioletnim okresem gwarancji.

Na przeprowadzenie robót wykonawca dostanie dziesięć miesięcy od podpisania kontraktu. Czyli nowy odcinek od ul. rtm. Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Alternatywy i Pustułeczki powinien być gotowy wiosną 2018 r. Powstanie rondo u zbiegu z ul. Polskie Drogi i osobne przejazdy dla rowerzystów.

Teraz kierowcy jeżdżą tam po betonowych płytach. Docelowo powstanie jeszcze 100-metrowy przejazd ul. Indiry Gandhi do ul. Płaskowickiej i wjazdu na południową obwodnicę Warszawy w kierunku Lotniska Chopina i autostrady A2. Za ten fragment odpowiada firma Astaldi, która podpisała umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z terminem w sierpniu 2020 r.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.