1/6
zamknij < >

Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu

Zdjęcie numer 1 w galerii - Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu

DARIUSZ BOROWICZ

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie - Decyzję o jej budowie podjęto 200 lat temu - miała być wotum narodu za uchwalenie Konstytucji 3 maja - czytamy w uzasadnieniu nominacji na bryla.pl. - Długo oczekiwane otwarcie odbyło się 11 listopada 2016 roku pomimo nieukończonych prac we wnętrzu. Koncepcja architektoniczna świątyni od zawsze wzbudzała wiele kontrowersji.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Świątynia Opatrzności Bożej. Kościół droższy niż bazylika w Licheniu
Komentarze
O, otwierają pierwszą w Polsce elektrownię jądrową :-)
już oceniałe(a)ś
19
21
Kogo, kiedy, gdzie i w jaki sposob opatrzyl bog, ten ktory stworzyl swiat, a w tym wszystkie bogactwa jak zloto, platyne, diamenty i nieskonczonosc wszystkiego co sobie zapragnie. Ten nieograniczenie wszechmocny potrzebuje jeszcze jednego domu w ktorym bedzie mieszkal na codzien ? A moze to tylko dla jego sluzby ? W takim razie wystarczy stodola, osiolek i siano, jak starczylo gdy bog sie nam narodzil.
już oceniałe(a)ś
15
15
Szajs czopek z przybudowka. Obrzydliwe wizualnie. Nikomu niepotrzebne.
już oceniałe(a)ś
13
15
Budowla w stylu, rzec można, neostalinowskim.
już oceniałe(a)ś
10
18
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to,że wielu z kleru (tych na najniższych szczeblach hierarchii ) wierzy w to,że służy Bogu. Czasem autentycznie służą drugiemu człowiekowi. Nie wiem jak brzmi rota przysięgi kapłańskiej,ale przypuszczam,że główny nacisk kładzie się w niej na wierność i posłuszeństwo Kościołowi. Nie zaś Bogu. A tę kopułę radziłabym zmienić...........z wielu powodów.
już oceniałe(a)ś
12
15
BOG nie potrzebuje takich obietnic. Dla przypomnienia -BOG MOWI_ODDAJCIE WSZYSTKO TYM ,KTORZY TEGO POTRZEBUJA!!!!
już oceniałe(a)ś
10
14
Za podatki polaków zarabiających brutto 2400 złotych kato-bolszewicy wystawili ociekający złotem chlew dla bozi z żydowskiej mitologii!
już oceniałe(a)ś
11
12
jesteśmy klonami kosmitów, którzy zawitali na naszą planetę i polecieli w siną dal "stworzeni na wzór i podobieństwo" odwiedzą nas za jakis czas, jak ich Planeta w gwiezdnej podróży we Wszechświecie zbliży sie do Ziemi na odpowiednią odległość Nawet jezeli kapitana statku nazwiecie Bogiem, umie z rękawa rzucac pioruny i unicestwiac czy stwarzać co chce, na pewno obecnie nie ingeruje w nasze zycie, możecie sie zamodlic na smierć a on ma to w nosie Tylko nasze dusze po smierci wedruja gdzieś do innego wymiaru, to ONI w miarę mozliwości czuwają albo staraja sie kierować [sny] naszym życiem i zamiarami ale sa bardzo ograniczeni, bo jakaż matka po smierci patrzyłaby sie na chorobę czy nędzę dzieci? patrza wiec na nas, prawdopodobnie cierpiąc niewysłowione męki bo jak za szklaną szybą nie mogą nam pomóc ani ostrzec Być może kiedys, nasz Stwórca albo jego potomkowie przylecą, "prześwietlą" i odczytają móżgi nasz i dusze umarłych, odczytają jak dysk i wówczas spełni sie przepowiednia ? Budowanie kosciołów, pomników, świątyń i karmienie pasożytów jakimi jest kler nie uświęci was ani nie zbawi ile lekarstw i opieki byłoby dla chorych za te pieniądze? Grzeszycie najważniejsze przykazanie TEGO CO WRÓCI jest "miłowac bliżniego swego jak siebie samego" delkalog to tylko rozszerzenie tego jednego przykazania, notabene świeci kościółkowi na przestrzeni wieków poprzekręcali przykazania jak im sie chciało, jedne usuneli drugie dopisali,... no ale trzeba sie znac na tym, troche poczytać, przecież księżą o tym wiedzą bo sie uczyli, przeciez kazdy światły oczytany człowiek wie, ze uznany za świetego Stanisław został zabity przez króla na Skałce bo był zdrajcą i knował z Czechami przeciwko Polsce, itd itd a wy kłaniajcie sie cielcom
już oceniałe(a)ś
9
14
Tematy ważne dla Warszawy
Magazyn Kuchnia - majówkowe przepisy na grilla
Tematy
Miejsca
Ludzie
Dzielnice