Powstańczy śpiewnik. Wspólnie zaśpiewajmy powstańcze piosenki

Red.
30.07.2018 08:15

Akcja muzyczna pt. 'Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI' to inicjatywa nie tylko Muzeum Powstania Warszawskiego, ale i samych mieszkańców Warszawy, którzy co roku chętnie gromadzą się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, by wspólnie śpiewać powstańcze pieśni. Wydarzenie umożliwia wszystkim chętnym aktywne uczczenie pamięci Powstańców Warszawskich. Akcja odbędzie się już po raz dwunasty.

Śpiewać przychodzą całe rodziny, grupy przyjaciół, starsi mieszkańcy stolicy oraz wszyscy zainteresowani historią Warszawy, którzy dzięki rozdawanym śpiewnikom, mogą wspólnie śpiewać piosenki powstańcze.

Spotkania na placu Piłsudskiego są pełne spontaniczności i pozbawione patosu. Jest tu miejsce na śmiech i łzy wzruszenia, a dla kombatantów to powrót do wspomnień sprzed lat. Śmiało można powiedzieć, że koncert pt.: 'Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI' stał się warszawską tradycją, tworzy przestrzeń integracji pokoleń oraz zaspakaja zainteresowania miłośników muzyki z tamtych lat i historii stolicy.

Teksty piosenek takich jak bojowe 'Warszawskie dzieci', sympatyczna 'Sanitariuszka Małgorzatka', czy wzruszająca 'Warszawo ma' wyśpiewywane są przez tysiące zgromadzonych na placu mieszkańców stolicy oraz co warto dodać, wielu przyjezdnych, którzy w aktywny sposób chcą uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia, godz. 20:00, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wstęp wolny.