To dzięki Arguido, innowacyjnej aplikacji turystycznej, która zadebiutowała właśnie na polskim rynku. To platforma mobilna wykorzystująca technologię Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości), służąca m.in. do tworzenia tras do zwiedzania. Została opracowana przez firmę AGM Reality dzięki dofinansowaniu z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1. Arguido oferuje kilkanaście tras po stolicy, tematycznych, np. "Komunistycznej", "Ciekawostek", "Ambasad" czy "Śladami Fryderyka Chopina", ale też widokowych, takich jak "Najciekawsze miejsca Pragi", "Zielona Warszawa" czy "Miejsca widokowe".

Spacerem po wiedzę

Aplikacja umożliwia też tworzenie własnych szlaków do zwiedzania. Można stworzyć dowolną trasę po mieście, osiedlu czy ulubionej okolicy, a system pozwala w czasie rzeczywistym tworzyć i aktualizować punkty na ścieżce, dodawać i zmieniać opisy lub zdjęcia. Własną, unikalną trasę można udostępnić na Facebooku znajomym lub rodzinie.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.